1001 Tv 27.09.2019 Afili Aşk
Afili Aşk

Kanal D'nin yaz sezonu boyunca ekrana gelen ve aldığı yüksek izlenme oranları ve sosyal medyadaki başarısıyla sonbahar-kış sezonuna da devam eden, ARC Film imzalı romantik-komedisi Afili Aşk, 25 Eylül Çarşamba akşamı 15. bölümüyle ekrana geldi. Birbirinden eğlenceli sahnelerin yaşandığı bölümde neler olduğunu hatırlayalım:

Ceyda'nın müdür olarak işe geri döndüğü Yiğiter ailesinde öğrenildi. Bu habere Yelda çok memnun oldu. Ceyda'nın işe döndüğü günün gecesinde Kerem ve Ayşe kabus gördüler. Başkalarının bardağını asla kullanmayan, kendi bardağını da kimseye kullandırmayan Kerem gece kabustan aynı anda uyandıklarında Ayşe'nin bardağından su içmekle kalmadı, Ayşe'nin yarım bıraktığı suyu da içti. Ama bundan Ayşe'nin haberi olmadı.
Kerem ve Ayşe Ceyda ile Mudomu'dan ayrılması konusunda konuştular. Fakat Ceyda yine şantaj yaptı. Amerikalılara evliliklerinin sahte olduğunu söylemekle tehdit etti. Kerem Muhsin'den yönetimini devraldığı şirketin başarısız olmasını göze alamayarak Ceyda'nın şantajına boyun eğdi. Ayşe ise bu duruma razı olmadı ve Kerem'e boşanmayı teklif etti. Hızlı bir şekilde, anlaşmalı boşanacaklardı ama Ayşe Kerem'in bulduğu avukat Nermin'in Kerem'in eski sevgilisi olduğunu öğrenince Kerem'e çok kızdı ve başka avukat bulmasını istedi. Bu da boşanmalarının gerçekleşmesini erteledi. 
 
Ayşe menajeri Serpil'den bir dizide başrol oynaması için teklif olduğu haberini aldı. Teklifi kabul etti. Durumu öğrenen Kerem boşanmalarından sonra imza atmasını rica etti. Fakat Ayşe Serpil'in baskısına dayanamayarak boşanmadan önce imzayı attı ama aralarında kalmasını istedi. Ceyda'nın oyunuyla basın bunu öğrenip haberini yapınca Kerem de Ayşe'nin kendisine verdiği sözü tutmadığını öğrendi. 
 
Ceyda Kerem'in Mudomu'nun kendi tişört markasını üretme tasarısını Amerikalı şirket ortağına kabul ettirdi. Bunu kutlamak için akşam Keremlere pasta getirmek bahanesiyle çıkagelmesi Kerem ve Ayşe arasında yeni bir tartışmaya daha sebep oldu.
 

Mudomu'nun yönetimini Kerem'e devrettikten sonra emekliliğini sürdüren ve yaşadığı kalp krizi sonrası davranışları değişen Muhsin gezi planları kapsamında kamp yapmaya karar verdi. Ayşe ve Kerem de Muhsin'e göz kulak olmak için Muhsin'le birlikte kamp yapmaya gittiler. Ceyda Erkut ve Yelda'dan aldığı bilgilerle kamp yerine çıkageldi. Gece çift kişilik uyku tulumunda Kerem ve Ayşe beraber yatmak zorunda kaldılar. Bu durum Ceyda'yı daha da kıskandırdı ve Erkut'tan öğrendiği Ayşe'nin yeni dizi anlaşmasını basına haber verdi. Kamp yaptıkları gecenin sabahında Kerem Ayşe'nin verdiği sözü tutmadığını ve diziye imza attığını öğrenince Ayşe'ye sitem etti. Hemen Avukat Nermin'e gidip anlaşmalı boşanma kararı aldılar.  

 
Ayşe ve Kerem bölüm boyunca Muhsin kriz geçirdiği anda olan olayı yani Muammer'in Kerem ve Ayşe'nin evliliğinin sahte olduğunu söylediği anı hatırladı mı acaba diye gerginlik yaşadılar. Bölümün sonunda da Muhsin'den gelen acil telefonla yine anlaşmalı boşanma belgelerini imzalayamadılar. Muhsin'in yanına geldiklerinde Muhsin onlara Yelda'dan boşanmak istediğini söyledi. 

REYTİNG: Yaz sezonu boyunca haftanın en çok izlenen dizisi olan ve neredeyse her hafta da gün birinciliğini bırakmayan Afili, yeni sezonda önceki sezondan geri dönen  ve yeni başlayan rakiplerine zirvedeki yerini kaptırmadan yüksek oranlar almaya devam ediyor. Burcu Özberk ve Çağlar Ertuğrul'un başrollerini paylaştığı dizinin 15. bölümü Total'de 6.47 reytingle, AB'de 5.60 reytingle ve ABC1'de 6.62 reytingle günün en çok izlenen ikinci yapımı ve en çok izlenen dizisi oldu. 


BÖLÜMDEN ÖNE ÇIKAN REPLİKLER: 

(Ceyda Ayşe'nin dizide oynamaya başlayacağı haberini yeni öğrenmiş gibi gibi yaparak Kerem'e, Muhsin'e ve Ayşe'ye duyurur.)
Ceyda - Burada bayağı detaylı yazıyor. Hangi kanalda olacağı, dizinin adı, oynayacağı partneri, hatta alacağı bölüm ücetine kadar yazıyor. 26 Bölüm anlaşma yapmış Ayşe.
Ayşe - Yani ciddi konuşuldu ama açıklanmayacaktı, söz vermişlerdi. 
Kerem - Nasıl, attın mı gerçekten imzayı? Bana söz verdiğin halde attın mı?
Ayşe - Açıklanmayacaktı Kerem...
Kerem - Attın ha...
Ayşe - Ya Kerem! Söz verdiler, hiçbir şey açıklanmayacaktı. Serpil Hanım'dan özellikle rica ettim. Ama ben gidince bunun hesabını soracağım ondan. Gerçekten...
Kerem - Ayşe bana ne başkasının verdiği sözden? Sen daha kendi sözünü tutmuyorsun!
Ayşe - Özür dilerim...
Kerem - Ben özür dilerim ya... Gerçekten... Salaklık bende çünkü... Sen daha işin başında ne dedin? "Kerem benim sevgilim, biz onla beraber olduk", dedin. Değil mi? Ben sana yardım etmeye çalışırken beni satmadın mı? O yüzden ben özür dilerim. Tamamen benim salaklığım. Herkesi düşünürüm düşünürüm diyordun ya, hiç öyle değilmişsin. Hep önce kendini düşündün. 
 Ayşe - Kerem... Birazcık abarttın... Abartıyorsun bence... Yani o kadar uzun boylu değil... Ayrıca sen de sütten çıkma ak kaşık değilsin.
Kerem - Ya Ceyda yüzünden bana demediğini bırakmadın. Ortalıkta doğruluk timsali gibi dolaşıyorsun. Daha kendini tanımıyorsun. Bencilin tekisin, ben söyleyeyim sana. 
(Ceyda Ayşe'nin dizide oynamaya başlayacağı haberini yeni öğrenmiş gibi gibi yaparak Kerem'e, Muhsin'e ve Ayşe'ye duyurur.)
Ceyda - Bu oyun uzun sürmeyecek. Daha fazla zarar veremeyeceksin hiç kimseye yalanlarınla.
Ayşe - Ya kızım sen manyak mısın ya? Ben hiç kimseye zarar vermedim. Sen yaptın! Ya Muhsin Baba senin yüzünden kalp krizi geçirdi. Adam ölüyordu be!
Ceyda - Böyle bir şey olsun hiç bir zaman istemedim. Ama herkes ölüyor. Hepimiz öleceğiz. Evrenin yasalarını ben yazmıyorum ki. Ben sadece kendi hikayemi yazıyorum. Ve bu hikayede sana ayrılan sürenin sonuna geliyoruz. Sana şahane bir final düşünüyorum, biliyor musun. Çok sevdiğin Muhsin Baba'nın yüzüne bile bakamayacak halde bu evden çıkıp gittiğin bir final.
Ayşe - İstediğini yap Ceyda. Oyun oynamışlar de, ne dersen de. Ben senden korkmuyorum. Ama senin yüzünden Muhsin Baba'ya zarar gelirse, sen benden kork! Söylediklerim Kerem'e zarar verirsen de geçerli...

Ceyda (kendi kendine) - Birbirlerini korumaya başlamışlar. Bunların yolunu en kısa zamanda kesmeli ama nasıl... nasıl?  

 

İZLEYİCİ YORUMLARI

Bölüm sırasında, bölüm etiketi olan #ŞimdiOlmaz başlığı altında çok sayıda izleyici paylaşım yaptı. İzleyicilerin, dizinin ana karakterleri Ayşe ve Kerem arasında gelişen romantizmin izlerinin görüldüğü sahnelerden keyif aldıklarını anlatan yorumları dikkat çekti.

Siz Afili Aşk'ın 15. bölümünü nasıl buldunuz? Dizideki romantizmin, komedinin ve yan hikayelerin dozundan memnun musunuz? En sevdiğiniz sahneler hangileriydi? Yorum bölümünde bizlerle paylaşmayı unutmayın. - 1001 Tv

 

Afili Aşk Afili Aşk Afili Aşk

Paylaş

 

Tüm Afili Aşk Bilgileri