1001 Tv 22.11.2019 Afili Aşk
Afili Aşk

Burcu Özberk ve Çağlar Ertuğrul'un başrollerini paylaştığı, ARC Yapım imzalı Afili Aşk bu hafta 23. bölümüyle ekrana geldi. Ayşe ve Kerem'in Yelda'yı pes ettirmek için yaptığı planların damga vurduğu bölümde neler yaşandığına, öne çıkan repliklere, bölümün elde ettiği izlenme oranlarına ve sosyal medyadaki izleyici yorumlarına yakından bakalım:

Kerem her şeyi öğrenmiştir. Ayşe'ye, annesine karşı yeni bir plan yapmayı teklif eder. Ayşe Kerem'e eziyet etmeye devam edecek; Yelda Kerem'in çektiği acıyı görüp pes edecektir.
 
Her ikisi de sevgili olarak geçirecekleri ilk gece için heyecanlıdır; ama ilk geceden beklentileri farklıdır. Ayşe, her çift ilişkilerinin ilk gününde ne yaşıyorlarsa onu yaşamalarını ve acele etmemelerini ister.
Sabah, Ceyda'dan şirkette büyük bir kriz olduğuna dair bir telefon gelir. Hemen şirkete giderler. Ayşe'nin magazin basınına verdiği demeç yüzünden tüm ortaklar ve müşterilerle büyük bir sorun yaşanmaktadır. Eğer 48 saat içinde sorun çözülmezse, marka yüzü olarak Ayşe'nin yerine başkasını bulmaları gerekmektedir. Şirketin ve Ayşe'nin imajını düzeltmek için bir sosyal sorumluluk projesi düzenlemeye karar verirler. 

Modamu için yaptıkları yardım kampanyası sosyal medyada olumlu etki yarattığı kadar tepki de almaktadır. Olumsuz yorumların bot hesaplardan yapıldığını fark ederler. Kerem bunu yapanın Ceyda olduğunu tahmin eder. Ceyda reddeder ama Kerem tahmininde haklıdır.
 
Ayşe ve Kerem, Yelda'yı etkilemek yeni çareler düşünür. Kerem sarhoş ve derbeder görünerek onu etkilemeye çalışacaktır. Kerem gece eve sarhoş döner ve Yelda'ya Ayşe'ye nasıl aşık olduğunu anlatır. Kerem'in söylediklerinden çok etkilenen Yelda, Ceyda'yla olan planlarından vazgeçer. Ama Ceyda'nın pes etmeye niyeti yoktur. Gonca'nın evine giderek yüklüce bir para karşılığında, Kerem'e bu sahte evlilik oyunu, onu Volkan'ı tuzağa düşürmek için baştan beri Ayşe'yle planladıklarını söylemesini ister.
 
Ayşe ve Kerem, sabah sahilde kahvaltı ederken Yelda gizlice onları gözler. Aralarındaki konuşmaları dinlerken sarhoşluk numarasının Ayşe'nin fikri olduğunu öğrenir ve onları ayırmak konusundaki planlarına geri dönmeye karar verir.

 

REPLİKLER
 

Kerem - Nasıl hissediyorum, biliyor musun? Final bölümüne gelmişim, oyunu kaydedememişim de bütün oyunu bir daha oynayacakmışım gibi hissediyorum.
 
Ayşe - Kerem, ben gerçekten çok özür dilerim.
Kerem - Özür dilenecek bir şey yok. Senin suçun değildi. Seni günah keçisi ilan etmelerine izin vermem. 
 
Volkan - Çok korkuyorum, Kerem.
Kerem - Kork! Korku iyidir. Korku geliştirir.
 
Hülya - Rutubet gibisiniz. Benim bile içimi çürüttünüz.
 
Kerem (Ayşe'ye) - Ben seninle sırtımda taş taşırım, yine tatlı bir yorgunluk olur. Yeter ki seninle olsun.
 
Kerem (Yelda'ya) - Ayşe çok güzel, yağmur gibi güzel... Bazen çok korkutucu olabiliyor, gürleyerek geliyor. Ama çoğu zaman yumuşacık. İnsana huzur veriyor. Anlıyor musun anne? Kötü, çirkin en varsa alıp götürüyor. Hani olur ya, yağmur toprağa girince çiçek açtırır. Ben de diyorum: Bir insan bunu nasıl becerebilir? Öylece duran kalbe girip orayı ormana çevirebilir mi?
 
Ayşe (Kerem'e) - Ben seni hak edecek ne yaptım? İyi ki geldin hayatıma. Göreceksin, çok mutlu olacağız. Her şeyin üstesinden gelip çok mutlu olacağız. Bütün her şeyi yeneceğiz, bütün fırtınaları aşacağız. Bu bizim kaderimiz. Bütün fırtınaları aşıp aşkımızı yaşayacağız.


REYTİNG:

Geçtiğimiz 4 yıl boyunca izlenme rekorları kıran ve en çok izlenen dizi unvanını koruyan Driliş Ertuğrul'un devamı niteliğindeki Kurul Osman 20 Kasım Çarşamba akşamı yayın hayatına başladı. Yeni kanalında, yeni kadrosu ve yeni hikayesiyle 13-16 bandına reytingle oldukça başarılı bir giriş yapan Kuruluş Osman doğal olarak aynı akşam ekrana geldiği rakiplerini etkiledi. Afili Aşk'la birlikte çarşamba akşamları ekrana gelen Benim Adım Melek ve Kurşun dizileri, yeni rakibin başarısından oldukça olumsuz etkilendi.   

TRT'de başarılı bir ilk sezon geçiren Benim Adım Melek, 20 Kasım Çarşamba akşamı ekrana gelen 9. bölümüyle Total ve ABC1'de 6 bandından 4 bandına, AB'de ise 5 bandından 3 bandına geriledi. Bir türlü beklenen yükselişi gerçekleştiremeyen Kurşun ise Total ve ABC'de 2 bandında reyting elde ederken daha yüksek oranlar elde ettiği AB'de ise 4 bandına 3 bandına geriledi.

Kuruluş Osman'ın yayına başlamasından her hangi bir şekilde etkilenmeyen tek dizi ise Afili Aşk oldu. Rakiplerinden farklı olarak eğlence vaat eden dizi, bu zor akşamda Total ve AB'de izleyicisini artırdı. Total'de reytingini 4 bandından 5 çıkarmayı ve tüm kategorilerde en çok izlenen 5 program arasında kalmayı başardı. Dizinin 23. bölümü Total'de 5.58, AB'de 4.37, ABC1'de 4.83 reytingle dördüncü sırada yer aldı.
 
İZLEYİCİ YORUMLARI

Afili Aşk'ın 23. bölümü boyunca, sosyal medyada #Kıyamam etiketi ile çok sayıda yorum yapıldı. Yapılan yorumlarda izleyicilerin bölümden çok yefil adıkları, Ayşe ve Kerem'in aşklarını nihayet yaşamaya başlamasından memnun oldukları görünürken dizide gittikçe artan entrikaların ise izleyicileri rahatsız ettiği dikkat çekti.


Siz Afili Aşk'ın 23. bölümünü nasıl buldunuz? En sevdiğiniz sahneler hangileriydi? Eleştirileriniz var mı? Yorum bölümünde bizlerle paylaşmayı unutmayın. - 1001 Tv
Afili Aşk Afili Aşk

Paylaş

 

Tüm Afili Aşk Bilgileri