1001 Tv 12.10.2019 Afili Aşk
Afili Aşk

Kanal D'nin yaz sezonu boyunca ilgiyle izlenen ve yeni sezonda da haftanın en çok izlenen romantik-komedisi olmayı sürdüren dizisi Afili Aşk, 9 Ekim Çarşamba akşamı 17. bölümüyle ekrana geldi. Ayşe ve Kerem'in bir kulübede mahsur kaldığı sahnelerin ve ayşenin ilk aşkına dair anılarının damga vurduğu bölümde neler yaşandığına, öne çıkan repliklere, bölüm aldığı izlenme oranlarına ve sosyal medyadaki izleyici yorumlarına yakından bakalım:

Ceyda'dan Ayşe'nin rol arkadaşının kim olacağını öğrenen Kerem, Ayşe'nin bu yüzden boşanma belgesini imzaladığını düşünür ve sinirlenerek belgeyi o da imzalar. Kerem, Ayşe'yi kıskandırmak için avukatıyla telefonda flörtleşir. Ayşe buna çok sinirlenir, Kerem'den hesap sorar. Kerem Volkan'ın, Ayşe de Gonca'nın önerisiyle kendisini sevip sevmediğini anlamak için diğerini teste tabi tutmaya karar verir. Kerem sarı bir saç telini gömleğine yerleştirir. Ayşe de haber vermeden akşam geç gelir. Her ikisi de bekledikleri tepkiyi göremeyince diğerinin kendisini sevmediğini düşünür. 
 
Sabah evi terk eden Muhsin'in gece dönmemesi üzerine Samed çok üzülür ve Kerem'le Ayşe'den yardım ister. Rıfat, birlikte yedikleri yemeğe kadın arkadaşlarını davet eder. Muhsin rahatsız olsa da yemekten ayrılamaz. Gazeteciler onları görüntüler. Kerem anne ve babasının boşanacak olmalarına, Ayşe de onun durumuna üzülür. Ayşe'nin aklına Muhsin ve Yelda'yı eski günlerine döndürebilecekleri bir fikir gelir. Muhsin'in Yelda'ya evlenme teklif ettiği kulübeyi o günkü gibi hazırlayacak ve onlara sürpriz yapacaklardır. Ayşe, Muhsin'i, Kerem de Yelda'yı yemek için ikna eder. Ayşe ve Kerem yemek için hazırlık yapmak üzere kulübeye giderler. Yelda o sabah, Muhsin'in magazin sitelerinde çıkan çapkınlık haberini görür; yemek iptal olur. Kulübede yaşayan Rasim, Kerem ve Ayşe'yi Mushin ve Yelda zanneder. Tıpkı gençliklerinde olduğu gibi, gizlice arabalarının lastiklerini patlatarak kulübede mahsur kalmalarını sağlar. Kerem Volkan'ı arayarak gelip onları almasını ister ve bu sırada yemeğin iptal olduğunu öğrenirler. Gonca ve Volkan, boşanmalarını engelleyebileceğini düşünerek onları kulübede bırakmaya karar verirler. Ayşe ve Kerem kulübede birlikte yemek yerler, vakit geçirmek için gece boyunca şişe çevirmece oynarlar. Ayşe, oyun sırasında ilk aşkının onu ilk öpen çocuk olduğunu anlatır. Ertesi gün boşanmak için duruşmaya katılırlar.
 

REYTİNG 

Yaz sezonunun en çok izlenen dizisi olan Afili Aşk, önceki sezondan dönen rakiplerine rağmen reytinginde fazla bir kayıp yaşamamış, konumunu kaybetmemişti. TRT'nin yeni draması Benim Adım Melek'in gelişi dizinin durumunu etkiledi ve önceki hafta tüm kategorilerde Afili Aşk'ı geçmeyi başardı. Ekrana gelen tüm dizilerin izleyici kaybı yaşadığı 9 Ekim Çarşamba akşamı Benim Adım Melek'in kaybı, rakiplerinden daha büyük oldu ve Afili Aşk, Total'de yeni rakibini geçerek günün en çok izlenen dizisi olmayı başardı. Çağlar Ertuğrul ve Burcu Özberk'in başrollerini paylaştığı dizinin 17. bölümü Total'de 5.18 reytingle ikinci olurken AB'de 4.65 reytingle üçüncü ve ABC1'de 4.96 reytingle dördüncü sırada ye aldı.

 

BÖLÜMDEN ÖNE ÇIKAN REPLİKLER

 
Kerem - Bir ilişkide "iyi ayrılalım" diyen taraf, çoktan birini bulmuş olan taraf, hiç sevmemiş taraf değil midir?
 
Volkan - Bir sor: klişe, niye klişe?
Kerem - Her zaman tuttuğu için.
 
Muhsin - Ev, emek verenindir.
 
MuhsinArtık ben de kendimi hayatımı yaşayacağım.
Rıfat - Kendi hayatını yaşayacaksın? Bundan sonraki hayatını böyle mi sürdüreceksin?Bu bozlak halinle mi?
Muhsin - Kardeşim, evsiz barksız kaldık. Ne yapalım? Lorke'ye mi duracağız yani?
 
Yelda - Samed, sen benim ilk göz ağrımsın. Hem evladım hem küçük oyun arkadaşımsın. Biz Muhsin'le ne yaşarsak yaşayalım torunum benimle birlikte büyüyecek, tamam mı?
 
Ayşe - Sen benim boşanmamı istemeseydin beni ikna etmek için ne söylerdin bana?
Kerem - Nasıl bu kadar kolay vazgeçebildiğini sorardım. Hiç tereddüt bile etmedin. Onca şey yaşadık, hiçbiri sende yer etmedi mi? İşte bunları sorardım. Gerçekten evli olsaydık...
 
Kerem - Tam bir Ayşe manevrası bu! Hani diziyorsun ya 'içimde bir Rıza Abi var' diye, bence senin fazlasıyla Erkut Abi var içinde.

İZLEYİCİ YORUMLARI 

Bölüm sırasında, bölüm etiketi olan #İlkÖpücük başlığı altında çok sayıda izleyici paylaşım yaptı. Yapılan yorumlarda, izleyicilerin bölümü genel olarak beğendiği; özellikle Ayşe ve Kerem'in kulübede geçirdikleri sahnelerden ve Ayşe'nin çocukluk aşkının Kerem olduğunun anlaşıldığı sahnelerden keyif alındığı görüldü.

Siz Afili Aşk'ın 17. bölümünü nasıl buldunuz? En etkilendiğiniz ve sevdiğiniz sahneler hangileriydi? Bölüme dair eleştirileriniz neler? Yorum bölümünde bizlerle paylaşmayı unutmayın. - 1001 Tv

Afili Aşk Afili Aşk

Paylaş

 

Tüm Afili Aşk Bilgileri