Işınla Bizi Scotty 4.10.2016 İçerde
İçerde

Haftalar ilerledikçe Pazartesi de şekillenmeye başladı. Show Tv'nin son yıllardaki en büyük başarısı olan İçerde 3. haftasında yine tüm gruplarda gün birincisi oldu. Daha sadık bir izleyici grubu olduğunu söyleyebileceğimiz, alışkanlıklarını daha zor terk eden TOTAL grubunda da izleyicisini artırmaya başlayan dizi bu grupta, bu hafta 7.10 reyting elde etti. AB grubunda ise çok az bir kayıpla, 8.88'den 8.24'e geriledi. ABC1'de yukarıya doğru küçük bir kıpırdanmayla 8.82 reyting'e ulaştı. Hayat Sevince Güzel'in final yapmasıyla Pazartesi akşamları yeniden boş kalan Fox dışında, her kanalın dizisi beli olduğu için Pazartesi'nin yapısı  netleşiyor. Ay Yapım'ın Ezel'le başlayıp Karadayı'yla sürdürdüğü Pazartesi-mafya-polisiye alışanlığının devamı diyebileceğimiz İçerde'ye  yeni, güçlü bir rakip gelmesi mümkün görünmüyor. Fox'un yayına en yakın iki dizisi Muhteşem Yüzyıl: Kösem 4. Murad ve Kalbimdeki Deniz. Kanal'ın, iddialı transferi 4. Murad'a öncelik vereceğini düşünecek olursak, uygun olan tek gün Pazartesi. 4. Murad İçerde'ye güçlü bir rakip olabilir mi? Dizinin geçen yılki performansı ortada. Bununla birlikte daha güçlü, etkili ve ilgi çekici bir döneme giriliyor. Eğer ilk sezondaki hatalar giderilebilirse dizinin şansı artabilir. Yine de İçerde'yi yerinden edebilme ihtimali uzak görünüyor.

 
Bu hafta geçen sezondan devam eden eski diziler de biraz daha toparlandı ve izleyicilerini artırdı. Kırgın Çiçekler geçen hafta 5.46 olan TOTAL reytingini 6.25'e çıkararak bu grupta yine ikinci oldu. AB'de geçen hafta 4.30'la beşinci sırada yer almışken bu hafta 3 basamak birden yükseldi, 5.15  reyting elde etti. 
 
3. sezonuna başlayan Paramparça geçen hafta çok büyük bir düşüş yaşamıştı; TOTAL'de ilk ona girememiş, AB'de sadece 2.27 reyting alarak on sekizinci olabilmişti. Rekabet endişesiyle olsa gerek, geçen hafta özetsiz olarak 20.00'da yayına giren dizi bu hafta yeniden özetli yayınlandı ve bu farkın olumlu etkisini hemen gördü. Paramparça bu hafta TOTAL'de 3.78 reytingle altıncı, AB'de 2.94 reytingle sekizinci ve ABC1'de 4.63 reytingle beşinci sırada yer aldı. Özellikle AB'de aldığı sonuç hâlâ tatmin edici değil ama geçen haftaya kıyasla dizi açısından çok daha moral verici.
 
Sezonun bir diğer yeni dizi olan Babam ve Ailesi, zayıf sayılabilecek bir başlangıç yapmıştı ama her geçen hafta durumu iyiye gidiyor. Kanal D dizisi, TOTAL'de geçen hafta 3.62 olan reytingini bu hafta 3.92'a çıkararak 3 basamak yükseldi. AB'de biraz kayıpla 4.16 reyting elde etti ve beşinci oldu. ABC1'de de yine az bir artışla 4.72 reytinge ulaştı ve gün üçüncüsü oldu. Böylece Babam ve Ailesi bu hafta tüm gruplarda günün en çok izlenen beş programının arasında yer almış oldu.
İçerde

Paylaş

 

Tüm İçerde Bilgileri