25 Mayıs Pazartesi nasıl sonuçlandı?

Işınla Bizi Scotty 26.07.2016 Arka Sokaklar
Arka Sokaklar

Bir haftalık bir aranın ardından, dün akşam Hayat Sevince Güzel ve Hanım Köylü dizileri yeni bölümleriyle ekrana döndü. Henüz sadece ilk bölümü yayınlanan Yüz Yıllık Mühür ise dün akşam da yoktu.

 
Fox Tv'nin Ege komedisi Hayat Sevince Güzel TOTAL izleyici grubunda 3.43, AB izleyici grubunda 3.38 ve ABC1 izleyici grubunda 2.92 reytingle tüm gruplarda günün en çok izlenen programı oldu. Dizi, son bölümünün yayınlandığı 11 Temmuz akşamına göre TOTAL ve ABC1'de 0.80 gibi bir oranda izleyici kaybı yaşarken AB'de biraz artış görüldü. 
 
Bu oranlar düşük görünmesine karşın hâlâ tam olarak normal seyrine kavuşamayan yaz ekranı için kötü sayılamayacak ve yaz sezonunda çoğunlukla reyting listelerinin zirvesinde görmeye alıştığımız oranlar. Hayat Sevince Güzel'in kış sezonuna devam etmek için yeterli izleyici sayısını sağlaması şimdilik zor görünse de dizi Pazartesi'nin liderliğini kaptırmama ve yaz için tatmin edici oranlara ulaşabilme konusunda istikrarını sürdürüyor.

Yayınlanmaya başladığı Cumartesi akşamları beklendiği başarıyı elde edemeyince Pazartesi'ye kaydırılan Hanım Köylü'nün 13. bölümde final yapacağı ilan edilmişti.

Dizi yeni gününde de -eskisinde olduğu gibi- TOTAL'de daha başarılı sonuçlar almayı sürdürürken, AB grubunda iniş-çıkışlı bir seyir izledi. Dün akşam yayınlanan 12. bölümüyle AB grubunda 1.68 reytingle 11. sırada yer aldı. TOTAL'de ise zirvedeki rakibi Hayat Sevince Güzel'e çok yaklaşarak 3.41 reytingle gün ikincisi oldu. ABC1'de de 2.90'lik bir oranla zirveyi kıl payı kaçırdı. Hanım Köylü'nün aldığı bu oranlar aslında yaz sezonunu bile tamamlamadan final yapacak kadar kötü değil. Yine de Gold Yapım'ın iki sezon önce aynı bölgede çektiği ve kış sezonu boyunca zirvede devam eden Güzel Köylü'nün ve hatta geçen yaz ekrana gelen, başrolünde yine Yusuf Çim'in yer aldığı Çilek Kokusu'nun elde ettiği başarının çok gerisinde. Dolayısıyla yapım firması, az önce söz ettiğimiz diğer iki dizinin de yayıncısı olan Star Tv'de ekrana gelen Hanım Köylü'nün "ekonomik nedenlerle" 13 bölümde bitirilme kararının alındığını duyurdu. 

 
Pazartesi akşamlarının bir diğer dizisi Yüz Yllık Mühür ise iki hafta önce yayınlanan ilk bölümünün ardından bir daha ekrana gelme imkanı bulamadı. Önümüzdeki hafta yayınlanabilmesi söz konusu olursa, bu uzun aranın ardından dizinin kaldığı yerden devam etmesi yerine yeniden başlaması belki de daha doğru bir tercih olabilir.

 

Bölüm fotoğrafları Bölüm özeti Oyuncu kadrosu Genel Bilgiler Haftalık Dizi Programı