23 Eylül Cumartesi rekabeti nasıl sonuçlandı?

Uzunçorap 24.09.2017 Sevdanın Bahçesi
Sevdanın Bahçesi

23 Eylül 2017 Cumartesi akşamı beş dizi ekrana geldi: Yeni Gelin (Show Tv), Fazilet Hanım ve Kızları (Star Tv), Kalbimdeki Deniz (Fox), Sevda'nın Bahçesi (Kanal D), Yalaza (Trt1)

Bu beş diziden başrollerini Sibel Can ve Emre Kınay'ın paylaştığı "Sevda'nın Bahçesi" ilk kez ekranla buluştu. Geçen hafta ekrana merhaba diyen Yalaza'nın da ikinci bölümüydü.
 
Gelelim sonuçlara.. Günün zirvesini iki kader arkadaşı dizi paylaştı: "Yeni Gelin" ile "Fazilet Hanım ve Kızları". Bu iki dizi geçen sezonlarının finallerini de birlikte yapmışlardı, ikinci sezonlarına da geçen hafta birlikte başladılar.  "Yeni Gelin" total grupta birinciliğe yerleşirken, "Fazilet Hanım ve Kızları" de adeta madem totali sen aldın, hem AB hem ABC1 benim olsun gibisinden bu iki grupta birinciliği Yeni Gelin'e vermedi. Bu cümlelerin neredeyse birebirini dün "Aşk ve Mavi" ile "İstanbullu Gelin" için kurmuştum. Onlarda da böyle bir benzerlik vardı. Böyle ilginç çakışmalar...
 
Devam edelim.. "Yeni Gelin" Total ve ABC1 gruplarında reytingini arttırdı, AB grubunda reytingi azaldı. Total’de 5.57 reytingle birinci, AB’de 3.08’le dördüncü, ABC1'de 3.98’le ikinci sıraya yerleşti.

"Fazilet Hanım ve Kızları" tüm gruplarda reyting kaybı yaşadı. En büyük düşüş ise AB grubunda 5 bandından 3 bandına gerilemesiyle oldu. Yine de Totalde 4.35 reytingle 2. sıraya, AB ve ABC1 gruplarında ise ilk sıraya yerleşmeyi başardı.
 
AB grubunun 2. sırasına yerleşen "Kalbimdeki Deniz" bu hafta Total ve ABC1 gruplarında reytingini arttırdı, AB grubunda reyting kaybetti. var. Üç reyting gruptada da 3 bandında yer aldı.
 
İlk bölümüyle alacağı sonuçlar merakla beklenen "Sevda'nın Bahçesi"nin reytingleri yüzleri güldürdü denemez. Dizi üç grupta da 2 bandında kaldı (Total 2.59, AB 2.91 ve ABC1 2.97). Totalde 9. sıraya, AB grubunda ve ABC1 gruplarında 6. sıraya yerleşti. Sevda'nın Bahçesi'ni izlediniz mi, dizinin ilk bölümünü nasıl buldunuz?
 
"Yalaza" bu hafta AB grubunda yükselirken, Total ve ABC1 gruplarında düşüş yaşadı. Total grupta 1 bandına geriledi, diğer gruplarda 2 bandında yer aldı. Dizi acaba daha ikinci bölümünde neden her iki grupta böyle düşüş yaşadı, seyircisi "Sevda'nın Bahçesi"ne mi rağbet etti? 

Dizilerin dün akşamki bölümleri ve reyting sonuçları hakkındaki yorumlarınızı aşağıya beklerim.

Sevdanın Bahçesi

Paylaş

 

Tüm Sevdanın Bahçesi Bilgileri