1001 Tv 31.12.2021 Yargı
Yargı
Sene boyunca tv ekranlarında ve dijital platformlarda onlarca diziyi ve oyuncuyu izledik. Ama içlerinden bazıları öyle öne çıktı ki, ya baktığımız her yerde onları ya da onlardan bahsedildiğini gördük. 2021 yılı boyunca rol aldıkları diziler, canlandırdıkları karakterler, yer aldıkları kampanyalar ya da sosyal medyadaki varlıklarıyla haklarında en çok konuştuğumuz, sene boyunca yıldızı parlayan isimleri derledik.
Yargı

Burcu Biricik

 
Şimdiye kadar canlandırdığı karakterlerle de (Şeref Meselesi, Hayat Şarkısı, Kuzgun) çok büyük bir beğeni kazanmış olan Biricik, ekrandaki en verimli yılını geçirdi. Önce Kırmızı Oda'da canlandırdığı "Boncuk" karakteriyle tv izleyicisinin gündemine yerleşti ve dizinin en ilgi çeken karakterlerinden biri oldu. Kısa bir süre sonra Netflix'in, bir temizlikçinin kayıp eşini ararken peş peşe işlediği cinayetleri konu olan orijinal dizisi Fatma'nın başrolündeki performansıyla çok konuşuldu ve beğeni topladı. Yılın en çok konuşulan, tartışılan, izlenen dizilerinden Camdaki Kız'daki Nalan performansıyla da büyük bir başarı gösterdi. Ayrıca Pınar Deniz ve Aras Aydın'la başrollerini paylaştığı 'İnsanlar İkiye Ayrılır' filmiyle Eylül'de sinema izleyicisiyle buluştu. Emotion Türkiye ve Trendyol markalarıyla reklam anlaşması yaptı. InStyle, Magnet Quarterly dergileri kapaklarında yer aldı.
Yargı

Enis Arıkan

 
Son yıllarda hem sosyal medyada hem televizyon ekranlarda sıkça karşımıza çıkan, baktığımız her yerde gördüğümüz isimlerden biri Enis Arıkan. Eğlenceli kişiliğiyle herkesin sevgisini kazanan oyuncu ve sunucu, uzun bir aradan sonra bu yıl ilk kez dramatik bir rolle izleyicilerin karşısına çıktı ve Camdaki Kız'daki Muzo performansıyla büyük beğeni kazandı. Exxen'de sunduğu tolkşov programındaki şovlarıyla da gündemden düşmedi. Domino's, Ford Türkiye, Trendyol markalarıyla reklam anlaşması sürdü. All Magazine, InStyle dergilerinin kapaklarında yer aldı. SMA'lı bebeklere destek olabilmek için yıl boyunca çok sayıda kampanyada yer aldı. 
 
Yargı

Ezgi Mola

Yılın en çok konuşulan ve performansıyla beğeni kazanan kadın oyuncuların biri kuşkusuz Ezgi Mola oldu. Masumlar Apartmanı dizisinde canlandırdığı Safiye performansıyla tüm yıl boyunca, Altın Kelebek dahil, çok sayıda ödül kazandı. Sosyal medyanın en çok paylaştığı figürlerden biri haline geldi. Yakın arkadaşı Enis Arıkan gibi, uzun bir aradan sonra dramatik bir rolle izleyicinin karşısına çıkmış olsa da eğlenceli kişiliğiyle ve sosyal medya paylaşımlarıyla da tüm yıl boyunca yüzleri güldürdü. Bununla birlikte Ezgi Mola, sosyal sorunlar hakkında yüksek sesle konuşan ve açık sözlü yapısı ile tanınan bir oyuncu. Sene içinde yaşanan ve tüm toplumun tepki gösterdiği bir olaydaki tavrı karşısında kendisine dava açılması üzerine toplumun tüm kesimlerinden büyük bir destek gördü. 2021 yılı içinde Ezomola giyim markasını çıkardı; Hepsiburada ve ING Bank ile reklam anlaşmaları gerçekleştirdi. BeStyle, Elele, InStyle dergilerinin kapaklarında yer aldı.

Yargı
Melis Sezen
 
2021 yılı boyunca başımızı nereye çevirsek gördüğümüz; yaptığı, söylediği, giydiği her şeyle ses getiren bir isim oldu Melis Sezen. Kanal D'nin Medyapım imzalı çok izlenen dizisi Sadakatsiz'in en konuşulan karakterlerinden Derin'e hayat veren genç oyuncu, performansıyla beğeni kazanırken Yıldızı Paralayan Ödülü'nü aldığı Altın Kelebek ödül törenindeki teşekkür konuşmasıyla, Enis Arıkan'ın şov programında sergilediği dans gösterisiyle, dergi çekimleri için verdiği pozlarla, Barış Arduç'la kamera karşına geçtiği reklam kampanyasıyla gündemden hiç düşmedi. 2021 yılında Sadakatsiz dizisinin yanında Fatma dizisinde rol aldı; Turkcell ile reklam anlaşması gerçekleştirdi; L'Officiel, InStyle ve Re Touch dergilerinin kapaklarında yer aldı. 

OGM Pictures
 
OGM Pictures'ın Dr. Gülseren Budayıcıoğlu ile son iki yıldır gerçekleştirdikleri ortaklık çok sayıda hit diziyle sonuçlandı. Budayıcıoğlu'nun gerçek vakalara dayanarak yazdığı romanlarından ve öykülerinden uyarlanan Masumlar Apartmanı, Camdaki Kız, Kırmızı Oda, Doğduğun Ev Kaderindir dizilerinin hepsi reyting rekorları kırıyor, çok tartışılıyor, zaman zaman övgü zaman zamansa eleştiri alıyor. OGM Pictures yapımı bir dizi şu an için reyting garantisi çağrışımı da yapıyor.  Yapım firmasının Budayıcıoğlu'yla gerçekleştirdiği psikolojik dramaların yanı sıra Beren Saat'in başrolünde yer aldığı Netflix orijinal dizisi Atiye'nin son sezonu da, 2021 yılında izleyici buluştu. Yine Netflix'te ekrana gelen, Çağatay Ulusoy'un başrolünde yer aldığı Kağıttan Hayatlar ve Ozan Açıktan imzalı Geçen Yaz filmleri de firmanın 2021 yılı projelerindendi.
Yargı
Pınar Deniz, Kaan Urgancıoğlu ve Yargı
 
Yılın en çok konuşulan, en beğenilen, en çok övgü alan oyuncularından biri Pınar Deniz oldu kuşkusuz. Vatanım Sensin dizisinden beri ekranın aranılan oyuncularından olsa da bu yıl özellikle, yılın son aylarında ekrana gelmeye başlayan Yargı dizisinde canlandırdığı Ceylin karakteriyle ekran gündemine oturdu başarılı oyuncu. Dizideki partneri Kaan Urgancıoğlu'yla yakaladıkları uyum o kadar yüksek ki, yine Ay Yapım imzalı Netflix orijinal dizisi Aşk 101'de dikkat çeken uyumlarını yapım firması, aynı yıl içinde ikinci diziyle sürdürmek istedi. Her iki oyuncu da Yargı'yla kariyerlerinin zirvesine ulaştılar. Sosyal medyanın en çok konuştuğu ve paylaştığı isimler haline geldiler. Öyle ki, sene içinde ayrıca Kırmızı Oda'da canlandırdığı Nazlı karakteriyle de ekranda olan Pınar Deniz yer aldığı ve şarkısını seslendirdiği reklam filminin yayınlanmasıyla birlikte hızla Twitter Türkiye gündemine girdi. Deniz ve Urgancıoğlu 2021'de National Geographic'in "Suyumuzu Koru, Geleceğimizi Koru" farkındalık kampanyasında birlikte yer aldı. Her iki oyuncu da sene boyunca reklam kampanyalarında yer aldılar (Pınar Deniz, Tadelle ve Kaan Urgancıoğlu, Bonus Card). Ayrıca Pınar Deniz; Elle, Based Istanbul, Marie Claire, Alem ve Re Touch dergilerinin kapaklarında ve Kaan Urgancıoğlu ise Episode dergisi kapağında Vogue dergisinde yer aldı. Ayrıca ikilinin birlikte yer aldıkları Hürriyet'in 'Hakan Gence ile Sıkı Muhabbet' eki için gerçekleştirdikleri çekim de büyük beğeni kazandı.
 
Kanal D'de pazar akşamları ekrana gelen adli drama Yargı, başladığı günden beri reyting listesinin üst basamaklarına tırmandı ve tüm kesimlerden övgü alan bir dizi haline geldi. Ay Yapım'ı uzun yıllar sonra yeniden Kanal D ile buluşturan dizi, senarist Sema Ergenok'un uzun süre sonra imza attı en başarılı dizi olma özelliğini taşıyor.

 

 

 

Kulüp ve Netflix 
 
2021'in en ses getiren dizilerinden biri de Netflix orijinal dizisi Kulüp oldu. Gökçe Bahadır, Salih Bademci, Asuman Kalebek, Barış Arduç ve Fırat Tanış'ın başrollerini paylaştığı dönem dizisi gerek prodüksiyon başarısı gerekse ele aldığı konu nedeniyle hem izleyiciler hem de tüm tv sektörü çalışanları tarafından çok konuşuldu, övüldü ve çok izlendi. 
 
Netflix sadece Kulüp dizisiyle değil, diğer yapımlarıyla da Türkiye'de başarılı bir yıl geçirdi. Platform, önceki yıllardan devam eden Atiye, Aşk 101 gibi orijinal dizileri, yeni dizisi Fatma, orijinal filmleri Kağıttan Hayatlar, Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü gibi filmleri ve sevilen dizilerinden La Casa de Papel'in final sezonuyla izleyicilerden ilgi gördü. Ama Netflix, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de en büyük başarıyı Squid Game ile yaşadı. Güney Kore yapımı olan dizi, Netflix'in bugüne kadar tüm dünyada en çok izlenen dizisi oldu ve aynı başarıya ülkemizde de ulaştı. Yayınlandığı dönemde dizi sosyal medyanın en popüler konularından biri haline geldi. Twitter Türkiye'de onlarca yerli yapımı geçerek en çok konuşulan dizi oldu. Dizide yer alan figürlerin, kıyafetlerin gündelik hayata taşınmasından çocuklar tarafından izlenebilir mi tartışmasına kadar hayatın her alanına yayıldı.
Yargı
Salih Bademci
 
2021 yılında performansıyla en çok konuşulan ve övgü toplayan oyuncu, kuşkusuz Salih Bademci'ydi. Bu yıla kadar Öyle Bir Geçer Zamanki, Ulan İstanbul, Kiralık Aşk ve İstanbullu Gelin dizilerinde beğeniyle izlenmiş olsa da 2021 yılı oyuncunun kariyerinin zirveye çıktığı yıl oldu. Bademci'yi ekranda ilk kez, bir değil tam üç başrolde izledik. Çalkantılı bir aşkın yıllar içindeki serüvenini anlatan BluTv orijinal dizisi İlk ve Son'da canlandırdığı Barış karakteriyle, Yalancı dizisinde bir tecavüzcüyü canlandırdığı Mehmet Emir karakteriyle ve Netflix orijinal dizisi Kulüp'te hem dans edip hem şarkı söyleyen vizyoner ve sıra dışı Selim karakteriyle, birbirinden bütünüyle farklı şekillerde izleyici karşısına çıkmayı ve hepsinde beğeni kazanmayı başardı. Bademci, 2021 yılındaki başarısıyla GQ Man of the Year "Yılın Oyuncusu" ödülünün de sahibi oldu. 
Yargı

Uraz Kaygılaroğlu

 
Bugüne dek çok farklı karakterde izlediğimiz Uraz Kaygılaroğlu geçtiğimiz yıl ekrana gelen Sefirin Kızı dizisinde canlandırdığı Gediz karakteriyle büyük beğeni kazanmış ve kariyerinde yeni bir noktaya ulaşmıştı. Bu başarısı ona ekranın en renkli karakterlerinden birini, Show Tv'nin Ay Yapım imzalı dizisindeki Kartal'ı getirdi. Kaygılaroğlu'yu yılın yıldızlarından biri yapan diğer bir konuysa toplumsal sorunlar konusundaki duyarlılığı oldu. Oyuncu, çocuk istismarı ile mücadele eden UCİM derneğinin (Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği) temsilcisi oldu ve yaptığı çalışmalarla hem derneğin geniş kitleler tarafından tanınmasını hem de büyük bir maddi desteğe ulaşılmasını sağladı. Sene boyunca kızıyla olan ilişkisinden giyim tarzına ve özel hayatına kadar pek çok konuda gündemde olan oyuncu, sosyal medya akımlarına bile neden oldu zaman zaman. 2021 yılı içinde Old Spice, Pep, Boch, Ford markalarıyla iş birliği yaptı ve rol arkadaşı Ekin Koç'la Be Man dergisine kapak oldu. 
 
 
Ayrıca; Çok sayıda halk oylamasıyla ödüller alan, reklam anlaşmaları yapan ve Instagram'da en yüksek takipçiye sahip Türk oyuncu olan Hande Erçel, hem Çukur hem Aziz'deki performanslarıyla geniş bir hayran kitlesine sahip olan Damla Sönmez, Masumlar Apartmanı'nda canlandırdığı Gülben karakteriyle büyük beğeni toplayan ve ödüler kazanan Merve Dizdar, Maraşlı karakteriyle kariyerinin zirvesine çıkan Burak Deniz, yine Maraşlı ve Aşk 101 dizileriyle başarı yakalayan ve çok sayıda marka anlaşması yapan Alina Boz, Altın Kelebek "En İyi Romantik Komedi Kadın Oyuncusu" ödülünü alan ve partneri Alp Navruz'la haftalar boyunca sosyal medyada en çok konuşulan oyuncu listelerinin başında yer alan Ayça Ayşin Turan, Aynı sosyal medya başarısının yanı sıra çok sayıda markayla reklam anlaşması yapan Alp Navruz, başrolünde yer aldığı Teşkilat dizisiyle başarı yakalayan ve Altın Kelebek "En İyi Erkek Oyuncu" ödülünü alan Çağlar Ertuğrul, ilk başrolü olan Baht Oyunu ile büyük başarı yakalayan ve yeteneğiyle övgü kazanan Cemre Baysel, yazın en çok izlenen romantik komedisi Aşk Mantık İntikam ile başarılı bir sezon geçiren Bucu Özberk ve İlhan Şen de 2021 yılının yıldızları arasında yer aldılar.

Paylaş

 

Tüm Yargı Bilgileri