Işınla Bizi Scotty 20.09.2016 İçerde
İçerde
Dün ikisi yeni, ikisi geri dönen ve ikisi yaz sezonundan devam eden 6 dizi reyting yarışındaydı. Dizilerin kendisi kadar, bu reyting yarışını kimin kazanacağı, kimin öne çıkacağı da en çok merak edilen konulardandı. 
 
Geçen sezonun en çok izlenen dizisi ve Pazartesi'nin çoğunlukla galibi olan Kırgın Çiçekler, geçen yılki başarısını sürdürebilecek miydi? Güçlü rakibi Paramparça üçüncü sezonunda da iddiasını koruyabilecek miydi? Yaz sezonundan devam eden iki komedi Hayat Sevince Güzel ve Hangimiz Sevmedik'in iniş çıkışlı oranları yeni sezondan nasıl etkilenecekti? En çok merak edilen elbette, ilk bölümleriyle nerdeyse birer kapalı kutu olan iki yeni dizi; Show Tv'de Ay Yapım imzalı İçerde'nin ve Kanal D'de Gold Yapım imzalı Babam ve Ailesi'nin nasıl bir başlangıç yapacaklarıydı.
 
Tüm gruplarda gecenin galibi Kırgın Çiçekler Oldu. Dizi özellikle TOTAL'de rakiplerine büyük fark atarak 7.04 reytinge ulaştı. AB ve ABC1'de fark çok büyük olmasa da, sırasıyla 5.10 ve 5.68 oranında izleyiciye ulaştı. Ama bu başarıyı gölgeleyen başka bir durum söz konusu oldu dün akşam. Show Tv'nin, başrolleri Çağatay Ulusoy, Aras Bulut İynemli, Çetin Tekindor, Bensu Soral tarafından paylaşılan polisiye dizisi İçerde ilk bölümüyle sosyal medyayı altüst etmekle kalmadı, böylesi zor bir günde, ilk bölüm için oldukça iyi oranlar alarak tüm gruplarda günün en çok izlenen ikinci yapımı oldu. Ay Yapım dizisi TOTAL'de 4.09, AB'de 5.03 ve ABC1'de 5.14 reytinge ulaştı ve son iki grupta birinciliği kıl payı kaçırmış oldu. İçerde'nin önümüzdeki hafta gün birinciliğine aday olduğunun en büyük kanıtı ise ilk bölüm tekranın gördüğü ilgi. Dizinin ilk bölüm tekrarı tüm gruplarda 3.0 üzerinde reyting aldı, AB grubunda çok sayıdaki rakibinin yeni bölümünün önüne geçerek gün üçüncüsü oldu. 
Endemol Shine Türkiye tarafından hazırlanan, Star Tv'nin iddialı dizisi Paramparça da dün akşam sezon açılışını yaptı. Üçüncü sezonuna başlayan dizi, sıralamada çok büyük bir geri düşüş yaşamasa da önceki sezonlarının oldukça gerisinde, sönük oranlarla başladı; TOTAL'de 3.54 reytingle üçüncü, AB'de 3.11 dördünci ve ABC1'de 4.09 dördüncü oldu.
 
Tanıtım aşamasında çok dikkat çekmeyen, ses getirmeyen, kendisinden çok söz ettirmeyen bir yapım olan Babam ve Ailesi de dün akşam ilk bölümüyle ekrana geldi. Kanal D'nin Gold Yapım tarafından hazırlanan aile draması TOTAL'de oldukça zayıf bir başlangıç yaparak, bu grupta 2.10 reytingle 13. oldu. AB'de çok daha başarılı bir sonuç elde etti; 3.08 reytingle 5. sırada yer aldı. Bu grupta Paramparça'ya çok az bir farkla geçildi. ABC1'de de 2.77 reytingle 8. sırada yer aldı. Tekrar bölümü, gelecek hafta açısından fikir verebilecek şekilde, bölümün kendisinden çok düşük ya da yüksek sonuçlar almadı. Babam ve Ailesi çok parlak bir sonuç elde etmemiş olsa da özellikle AB'de aldığı sonuç dizi için umut verici.
 
 
 
Fox Tv'nin, gecede sadece bir dizinin yayınlandığı mevcut yayıncılık anlayışıyla yayınlayabileceğinden çok daha fazla proje ilan ettiğini, bu dizilerin bir kısmının belirsiz tarihe rağmen çekimlere başladığını daha önce de konuşmuştuk. O Hayat Benim ve Kördüğüm dizilerinin devam mı edecekleri ya da performansları düşük olursa, yeni dizilere yer açmak için final mi yapacakları belirsizliği vardı. O Hayat Benim sezona güzel başladı. Önceki sezondaki durumunu korudu. Kördüğüm bu Perşembe başlıyor. Yazdan devam eden Hayat Sevince Güzel ise, sezonun başlaması ve yeni rakiplerin katılımından oldukça olumsuz etkilendi. Yaz sezonu boyunca, mütevazı oranlarla da olsa Pazartesi'nin lideri olan Limon Yapım dizisi dün akşam TOTAL'de 2.72 reytingle dokuz, AB'de 1.35 reytingle yirmi bir ve ABC1'de 2.06 reytingle on ikinci sırada yer aldı. Böylece kanalının şimdiden en zayıf halkası ve dolayısıyla yeni dizilere yer açmak için en büyük hedefi haline geldi. 
İçerde

Paylaş

 

Tüm İçerde Bilgileri