1. Bölümde neler oldu? Geçmişte; İki kıdemli polis ve çok eski dost olan Yusuf ve Rıfat, uyuşturucu b...

20.02.2019 Çarşamba 20:00 | 2. Bölüm
Kuzgun 2. Bölüm

1. Bölümde neler oldu? Geçmişte; İki kıdemli polis ve çok eski dost olan Yusuf ve Rıfat, uyuşturucu baronu Şeref Dağıstanlı’ya operasyon düzenledi. Şeref, Yusuf ve Rıfat’a rüşvet önerdi. Yusuf sert bir şekilde reddederken, karısının tedavisi için acil paraya ihtiyacı olan Rıfat, ilk anda belli etmese de kabul etti. Yusuf, kendisine kurulan kumpasla tutuklandı. Ona pusu kuran ise Rıfat’tı. Rıfat, kurduğu kumpasa küçük kızı Dila’yı da alet etti. Yusuf, Şeref’e düzenlenen operasyon sırasında çekilen  görüntülerin yer aldığı kaseti saklamıştı. Bundan haberdar olan Şeref, adamı Ayhan’ı Yusuf’un evine gönderdi. Bu sırada Yusuf’un karısı Meryem, çocukları Kuzgun, Kartal ve Kumru’yla eve geldi. Ayhan, Meryem’e en çok sevdiği çocuğunu rehin alacağını, kaseti getirdiğinde de geri vereceğini söyledi. Şiddet uyguladı, tehdit etti.Çaresiz kalan Meryem’in dudaklarından Kuzgun ismi döküldü. Annesinin kendi adını söylemesi Kuzgun’u hayalkırıklığına uğrattı. Kuzgun alıkonulduğu yerden bir fırsatını buldu ve kaçtı. Evlerine geldi. Ailesini göremedi. Terk edildiğini düşündü ve büyük bir acı yaşadı. Sokaklarda oradan oraya savruldu. Açlıkla, soğukla, yoklukla, gecenin karanlığıyla mücadele etti, çok büyük bedeller ödeyerek hayata tutunmaya çalıştı. Kuzgun’un ansızın kayboluşu, Dila’yı da derinden etkiledi. Dila sadece en yakın arkadaşını değil, çocukluk aşkını da kaybetti.

Günümüzde; Aradan yirmi yıl geçti. Dila’nın yıllar önce okumak için gittiği Londra’dan temelli döndüğü, Kuzgun’un ise Nevşehir’de bodyguard’lık yaptığı görüldü. Dila onarımını üstlendiği bir okulun açılışı için Nevşehir’e geldi. Onu koruma görevi de Kuzgun’a verildi. Dila ile Kuzgun’un bu karşılaşması, bir dizi olaylar zincirinden sonra Nevşehir’den İstanbul’a uzandı. Kuzgun,  İstanbul’da Rıfat’ın ve Dila’nın karşısına gerçek kimliği ile çıktı. Kinini, öfkesini ve nefretini hiç açık etmeyen Kuzgun’un aklında ise, kendisine çok büyük acılar yaşatanlardan intikam almak olduğu görüldü. Bunun için de yıllarca sabırla beklediği ve planlar yaptığı anlaşıldı.1. Bölüm: 
Yusuf ve Rıfat iki kıdemli polis ve çok eski dosttur. Uyuşturucu baronu Şeref Dağıstanlı’ya yönelik büyük bir operasyon düzenlerler. Şeref kurtulmak için Yusuf ve Rıfat’a yüklü miktarda rüşvet ve yanı sıra imtiyaz önerir. Yusuf bu teklifi sert bir şekilde reddeder. Rıfat ise Yusuf’la aynı düşüncede değildir ama bunu dillendirmez. Yusuf, operasyondan çok kısa bir süre sonra kendisine kurulan kumpasla tutuklanır ve meslekten men edilir. Ona pusu kuran ise can dostum dediği Rıfat’tır.

Yusuf’un cezaevine girmesi ile karısı Meryem ve üç çocuğu, hayatlarını en acı ve en trajik sınavıyla karşı karşıya kalırlar. Bu sınavın en büyük bedelini ise Kuzgun ödeyecektir. Kuzgun ailesinden ve evinden uzakta yirmi yıl sürecek bir esaretin, acının, öfkenin ve mücadelenin içine düşecektir. Kuzgun’un sır gibi kayboluşu, Dila’yı derinden etkiler. Dila sadece en yakın arkadaşını değil, çocukluk aşkını da kaybetmiştir. Dila’nın çocuk kalbinde Kuzgun asla iyileşmeyecek bir yara olarak kalacaktır. Aradan yirmi yıl geçmiştir. Dila yıllar önce okumak için gittiği Londra’dan temelli olarak dönmüştür. Kuzgun ise Nevşehir’de korumalık yapmaktadır. Kuzgun’a çalıştığı yerde verilen yeni görev, çocukluk aşkı Dila’yı korumaktır. Dila ile Kuzgun’un bu karşılaşması Nevşehir’den İstanbul’a uzanacaktır. Kuzgun çocukluğunun çalındığı şehre geri döndüğünde, sadece Dila’nın hayatını değiştirmekle kalmayacak, herkesin hayatındaki taşları yerinden oynatacaktır.

Bölüme ait fotoğraf galerisi için tıklayınız.Paylaş

Yorum yapın

 

Tüm Kuzgun Bilgileri