Tv yazarları bugün ne yazdı?

Binbir Tv 20.5.2018 Yasak Elma
Yasak Elma

20 Mayıs 2018 Pazar günü gazetelerin televizyon yazarları köşelerinde ne yazdı?
 

Kadın kumandayı eline aldı
Oya Doğan

Bu yıl kadın işleri ve erkek işlerinin savaşına sahne oldu televizyon ekranları. Sonunda da bir uzlaşma yolu buldular. Günleri paylaştılar. Pazartesi akşamlarının lideri erkek işleri oldu. Söz ve Çukur tüm sezonu birbirleriyle yarışarak geçirdi. Son anda bu yarışa Yasak Elma dahil oldu ve bir kadın işi olarak dişli bir rakip olabileceğini gösterdi. Gelecek sezon büyük sürprizlere sahne olabilir pazartesi akşamları... Salı akşamları kumandanın sahibi değişti. Daha önce erkeklerin hakimiyetinde olan salı akşamlarına kadınlar damgasını vurdu. Kadın ve Ufak Tefek Cinayetler, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ı zirveden indirdi. 

yazının devamı>>


FOX ekranında yaz nasıl geçecek?
Mesut Yar

Lafladığımız bir yönetici arkadaşım özet geçti.
“Yaz bu yıl tüm ekranlar için sadece iki ay. Hâl böyle olunca nasıl geçtiğini anlamayacağız elbette. Bizde dizi olarak sadece “4N1K” var. Kalanlar Eylül itibarıyla yine ekranda olacak...”

En azından bir kanalımızın dizi rejimine başladığını ilk buradan okuyorsunuz sevgili okur!

yazının devamı>>


Hülya Avşar Kanal D’de mi?
Sina Koloğlu

Sevgili Mesut Yar, ‘Hülya Avşar, Kanal D’ye gidebilir’ diye yazmış. Sordum, “Yok öyle bir şey” yanıtını aldım. “Nereden çıkıyor bunlar?” diye sordular. TV sektöründe belli olmaz bu işler... Kim haklı, zaman gösterecektir mutlaka..

Günü kurtarma hali...
Piyasanın önemli isimlerinden biriyle konuşuyordum. “Nedir piyasanın durumu, ‘iki dizi günleri geri gelir’ diyorlar” diye sordum. “Hepsi günü kurtarma üzerine. Bir dizinin bütçesiyle baş edemeyen kanallar, ikinciyi nasıl yapsın? Bir gecede iki kötü diziye niye ihtiyaç duyulsun?” dedi.

yazının devamı>>


Bravo Onur Büyüktopçu
Yüksel Aytuğ

Onur Büyüktopçu'nun sunumu, yemekteyiz yarışmasına kalite ve disiplin getirdi. Büyüktopçu, yarışmanın rayından çıkmaması, yarışmacıların nimete saygısızlık edecek duruma gelmemesi adına 'el freni' görevi üstleniyor. Büyüktopçu, önceki haftanın finalinde çok doğru bir yerde inisiyatif kullandı. Hafta boyunca özgüven ile narsizm arasında gezinip duran, üstten bakan halleriyle hem diğer yarışmacıların, hem de ekran başındakilerin tepkisini çeken Murat Bey, bu tavırlarını haftanın birincisi açıklanırken de sürdürdü. Hatta sunucu Onur Büyüktopçu'nun konuşmasını engelleyecek kadar çok konuştu ve kendinden söz etti.

yazının devamı>>


‘Liderler Fox’ta’yı ‘eğlence’ saymak
Ali Eyüboğlu

FOX, 24 Haziran’da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçiminin liderlerine ekranını açtı. Çarşamba akşamı haber bülteninin ardından yayınlanan ‘Liderler FOX’ta’nın ilk konuğu, Muharrem İnce oldu. Saat 20.00’de başlayıp, 23.17’de biten canlı yayının ne kadar izlendiğini görmek için reyting listesine bakarken, bir şey dikkatimi çekti. ‘Liderler FOX’ta’ reyting listesinde ‘eğlence’ olarak yer alınca, merak ettim sebebini.
FOX Haber Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk’ü arayıp, sordum:
“Siz mi böyle bildirdiniz ‘Liderler FOX’ta’yı TNS’e, yoksa onlar mı böyle uygun gördü?”

yazının devamı>>


Paylaş

Yorum yapın

 

Tüm Yasak Elma Bilgileri