Tv yazarları bugün ne yazdı?

Binbir Tv 19.5.2018 Vatanım Sensin
Vatanım Sensin

19 Mayıs 2018 Cumartesi günü gazetelerin televizyon yazarları köşelerinde ne yazdı?
 

Baba kız sahnesi ağlattı
Oya Doğan

Finale doğru koşan Vatanım Sensin’in perşembe akşamı ekrana gelen bölümünde büyük sır ortaya çıktı. Filipos Cevdet’in Türk ordusu için çalıştığını anladı ama onu tutuklamak yerine takip etmeyi seçti. Cevdet her şeyden habersiz gibiydi. Ancak oyunu yine Cevdet kurmuştu. Filipos’u ava giderken avlamanın peşindeydi. Finale kadar da Cevdet yakalandı zannettik.
Oysa zaten Cevdet yakalandığını zannetmemizi istiyormuş. Final sahnesine gelirsek; benim için biraz gözü yaşlı bitti. 

yazının devamı>>


Hayallerin Kuyruğu
Sina Koloğlu

 'Geleceğin Starı' elemelerini izlemek üzere İzmir ayağındaydım. Bizde sabahın 06.00’sı dedikleri olay mevcuttur... Emeklinin banka, insanların hastane önünde sırasını beklediği zamanlardır.Kuyrukta, 9.5 yaşında Safa da vardı, emekli Ümmü Hanım da... Şöhretin de bir beklemesi vardır. Söylenen, 4 bin başvuru içinden seçilen, 500 kişinin kuyruğu bu... Daha başlangıç... Programın seçmelerinin Ankara’sı, Eskişehir’i, Adana’sı, İstanbul’u ve Berlin’i var. 39 bin başvurudan bahsettiler. Bu koca rakamların, yıldız olma hayallerinin geleceği sayı 16... Evet bol sıfırlar, iki haneye düşecek. Ve o iki haneden de iki isim çıkacak.

yazının devamı>>

 

Evlenince çok bozdu
Mesut Yar

“Yasak Elma” (FOX) dizisinde güçlü kötülerden Ender ile en az onun kadar hırslı bir kadın olan Yıldız’ın birbirini alt etme sürecindeki güç savaşlarını izlemek çok keyifliydi... Bu ezeli düşmanlıktaki rekabette kazanan taraf Yıldız oldu.
Garson kızın çevirdiği entrikalar sonuç verdi, kendisini bir anda zengin ve yaşça büyük iş adamı Halit ile nikah masasında buluverdi... Ancak hayatıyla birlikte karakteri de değişti. Entrikacı su kurnazı kızımız gitti yerine fevri, bir adım sonrasını düşünmeyen ezik bir kadın geldi...

yazının devamı>>


İki dizili günler nasıl olur?
Sinan Biçici

Hatırlayacaksınız, eskiden kanallar bir geceyi tek diziyle kapatmazdı. 20.00-22.00 (PT 1), 22.00-24.00 (PT 2) saatleri arasında iki program olurdu. Geçtiğimiz hafta Habertürk’ten Mustafa Doğan yazmıştı: ‘İki dizili günlere dönüyoruz’ diye. ATV ve Kanal D ortak reklam havuzu yapacak, birim fiyatlarını yükseltecek ve böylece bir akşamda iki dizi yayınlanacakmış. Aslında kanal yöneticileri ve yapımcılarla her görüşmemizde bunu gündeme getiriyoruz. Herkes “İyi olur” diyor ama kimse bir adım atmıyordu.

yazının devamı>>


Kötülere prim veriliyor
Yüksel Aytuğ

Okurumuz Pınar Gezgin, dizilerdeki kötü karakterlerin cilalandığını, iyilerin ise silik gösterildiğini iddia ediyor: "İyi günler Yüksel Bey, geçenlerde FOX'ta yeni başlamış olan 'Yasak Elma' dizisini fark ettim.
Dizinin konusunu siz zaten biliyorsunuz. Ben o dizi ile ilgili bir detayı vurgulamak istiyorum. Dizide 'Zeynep' karakteri ve onun partneri ile ilgili sahneler çok ilgi gördü. Dizinin senaristleri eğer dizinin uzun soluklu olmasını istiyorlarsa, 'Zeynep' karakterinin ve partnerinin sahnelerini daha özenle yazmalı.

yazının devamı>>


Paylaş

Yorum yapın

 

Tüm Vatanım Sensin Bilgileri