Tv yazarları bugün ne yazdı?

Binbir Tv 22.4.2018 Çukur
Çukur

22 Nisan 2018 Pazar günü gazetelerin televizyon yazarları köşelerinde ne yazdı?
 

Eylül ayına hangi diziler devam edecek?
Oya Doğan

Her ne kadar kar göremesek bile kışı geride bıraktık. Mayıs ayıyla beraber ekranın rengi değişmeye başlar. Sezon finaline yürüyenler, final yapacak diziler ve yaza hazırlanan diziler birbirine karışacak. Bu yıl son 5 yıla göre ekran bereketli bir dönemden geçti.
Gelecek sezona devam edecek pek çok proje var. Pazartesi akşamları ekrana gelen Çukur, Söz, Yasak Elma eylül sezonunda devam edecek. Ancak Siyah Beyaz Aşk reytinglerde düşüşe geçti. Birkaç hafta içinde final yapıp veda edecek dizilerin başında yer alıyor. Atv’de 8. Gün zaten final dedi. Ezcümle; Show, Star ve Fox eylül ayında pazartesi akşamı yüksek reytingli dizileriyle yola çıkacak. Kanal D ve atv ise yepyeni dizileriyle görücüye çıkacak.

yazının devamı>>

TV dünyasında yeni bir dönem
Ali Eyüboğlu

Önümüzdeki aylarda müthiş değişimler yaşanacak televizyon dünyasında… Bu radikal değişim sadece seyircileri değil, dizi sektörünü ve televizyonlara iş yapanları da bir hayli etkileyecek. Kanalların tek gelir kaynağı olan reklamlar, giderleri karşılamadığı için televizyonların çoğu zarar ediyordu. Yöneticiler de bu durumun sürdürülebilir olmadığını biliyor, ama rekabet yüzünden hiçbiri frene basmıyordu. Sonunda birileri “Buraya kadar” dedi ve kanalların zarar etme pahasına, dizi starlarına haftada birkaç 100 bin TL kazandırdığı dönem bitti.

yazının devamı>>


Bu bedeli birileri ödemeli
Yüksel Aytuğ

Yazıyı cuma sabahı yazıyorum. Siz pazar günü okuyacaksınız. O zamana kadar Fenerbahçe-Beşiktaş maçındaki rezalet ile ilgili pek çok yorumu okumuş, tartışmayı izlemiş olacaksınız. Öyleyse görevim size 'farklı' bir şeyler okutmak. Şikayet ya da komplo teorisi yerine 'çözüm' önermek. Şimdi kendinizi aşağıda sıralayacağım kişilerin yerine teker teker koymanızı istiyorum:
Kaportacıda haftalıkla çalışan bir tamirci çırağısınız. Gönül verdiğiniz takımı kupa yarı finaline uğurlamak için iki aydır biriktirdiğiniz parayla bilet alıp Kadıköy'e gittiniz ve maç yarıda, hevesiniz kursağınızda kaldı. İsyan etmez misiniz?

yazının devamı>>


Paylaş

Yorum yapın

 

Tüm Çukur Bilgileri