Tv yazarları bugün ne yazdı?

Binbir Tv 20.4.2018 Kiraz Mevsimi
Kiraz Mevsimi

20 Nisan 2018 Perşembe günü, gazetelerin televizyon yazarları köşelerinde ne yazdı?  


Dizi ihraç eden beş ülkeden biriyiz

Sina Koloğlu

Dünyadaki televizyon sektörüyle ilgili araştırmaları yapan Eurodata TV, ‘2017 yılında dünyada televizyon izleme eğilimleriyle’ ilgili bir rapor yayınlandı. Geçtiğimiz sene, dünyada 48 bölgede tam 4 bin 100 dizi izlenmiş. Ne tüketim ama!
Bu kadar büyük bir sirkülasyonun tepe noktasında iki ülke var, İngiltere ve ABD... Aynı zamanda en çok program ihraç eden ülkeler bunlar... Her ikisinin de yıllık ihraç ettikleri program sayısı, 500’er adet... Bunları Türkiye, Almanya ve Fransa takip ediyor.

yazının devamı>>


20 aylık bebeğimden bir film eleştirisi
Yüksel Aytuğ

Bu yıl 23 Nisan, pazartesi gününe denk geliyor. Yani bizim köşenin olmadığı güne. Ben de erken davranıp bugünkü köşemi çocuk programlarına ve filmlerine ayırdım.

Cumartesi günü ailece 'Maşa ile Kocaayı-2' filminin galasındaydık. Kızım Ela'nın ilk sinema deneyimi olacaktı. Gala öncesi etkinlikler şahaneydi.

Bizimki, ünlü annelerin çocukları başta olmak üzere akranlarıyla tanışıp hemen kaynaşarak sosyalleşti.

yazının devamı>>


Nasıl bir iş bu?
Cengiz Semercioğlu

Çağatay Ulusoy’un Netflix dizisinden nasıl bir iş çıkacak vallahi çok merak ediyorum. İstanbul’u yok etmek isteyen karanlık güçlere karşı özel yeteneklere sahip birini canlandırıyor dizide Çağatay... Setten gelen fotoğraflar ve görüntüler ilginç... Fantastik bir hikaye gibi duruyor ve bizim alışık olmadığımız türden bir iş galiba.

Bu yüzden merak ediyorum dedim ya... 10 bölümlük dizinin sonbaharda yayına girmesi bekleniyor.

yazının devamı>>


Paylaş

Yorum yapın

Köşe yazarları Kiraz Mevsimi hakkında ne yazdı?

 

Tüm Kiraz Mevsimi Bilgileri