Tv yazarları bugün ne yazdı?

Binbir Tv 18.3.2018 Börü
Börü

18 Mart 2018 Pazar günü gazetelerin tv köşelerinde yer alan köşe yazıları

Reyhan annenin kutsallığı yerle bir etti
Oya Doğan
 

İstanbullu Gelin her hafta gerilim dozu yükselen senaryosuyla izleyiciyi ekrana bağlamaya devam ediyor. Senaristler Deniz Akçay Katıksız ve Armağan Gülşahin’in kalemine, duygusuna sağlık! Öyle güzel detaylarla örüyorlar ki senaryoyu izlerken yüreğinizin en derininde hissediyorsunuz. Haftalardır Adem’in annesi Reyhan’la yüzleşmesi sahnesine hazırladılar bizi... Yavaş yavaş, her hafta bir çengel attılar, artık hepimiz bu sahneyi bekler olmuştuk. Cuma akşamı ekrana gelen bölümde beklenen yüzleşme gerçekleşti.

yazının devamı>>


Gönderme nereye?
Sina Koloğlu

'Börü'de bir sahne vardı. Tim, teröristler tarafından sıkıştırılmış. “Çömez, git Barbaros’un yanına hava desteği lazım de” diyaloğu var. Kaya, gidiyor. Barbaros, “Oğlum nasıl uçak kaldırayım? Omzumda general rütbesi mi görüyorsun?” diyor. Ev ahalisi, “İşte özel harekatın durumunu ve şartlarını anlatıyorlar bu şekilde” dedi.

yazının devamı>>Ama hep aynı
Mesut Yar

Projenin takma ismi “Çukurdere” olarak belirlenmişti ama iş sonradan “Bir Mucize Olsun” ismini aldı. Yakında FOX ekranında olacak... Açıkçası kadro çok sükseli. Bu tamam. Ama şuna bir eleştirim var. Yine ezilmiş bir kızın aniden zenginler sınıfına atlama hikayesi, yine sonradan kim oldukları ortaya çıkan ebeveynler, yine sınıf farkının yarattığı zorluklar...

yazını devamı>>Çocuklar Duymasın'a ne oldu böyle?
Yüksel Aytuğ

'Çocuklar Duymasın', 10 yıllık aradan sonra yeniden Kanal D ekranlarına geldi. İlk başlarda ilgi gördü ama daha sonra reytingleri hızla düşmeye, dizi için tehlike çanları çalmaya başladı. O anda itibaren senaryo ve içerikte keskin bir dönüş yaşandı. Diziye dahil olan 'Tutku' adlı fettan kadın, kara kedi gibi 'Haluk' ile 'Meltem'in arasına girdi. Mutlu çiftin yuvası sarsıldı, boşanmaya karar verdiler. Böylece ekrandaki son kale de düşmüştü.

yazının devamı>>


Paylaş

Yorum yapın

Köşe yazarları Börü hakkında ne yazdı?

 

Tüm Börü Bilgileri