Teşkilat'tan prodüksiyon notları

06.03.2021 Teşkilat
Teşkilat

TRT 1 ekranlarında yayınlanmaya hazırlanan Teşkilat, 7 Mart 2021 Pazar günü TRT 1 ekranında izleyici ile buluşacak. 

 
Teşkilat heyecan yüklü hikayesi ve zengin oyuncu kadrosuyla olduğu kadar, göz kamaştıran prodüksiyonu ile de iddialı. Başkent Ankara bu büyük prodüksiyona ev sahipliği yaparken Teşkilat, Türk televizyonlarında birçok ilke de imza atacak.
 
 
TÜRKİYE’NİN KALBİ ANKARA’DA DEV PLATO
 
Dizinin özel olarak tasarlanan ve gerçek bir operasyon gerçekleştirilebilecek titizlikte hazırlanan tüm mekanları Ankara’da bulunuyor.
 
Her biri alanında uzman olan ekip üyelerinin karargahı olarak kurulan ‘sığınak’, son teknoloji ile donatılmış ofis bölümü, ülkenin kaderini değiştirecek olayların kahramanlarının yatak odaları ve birbirleriyle dostluklarını pekiştirip, pek çok olaya dair fikir konuşmalarını yaptıkları yaşam alanlarından oluşuyor.

 

İHA / SİHA’ların üretildiği fabrika da, neredeyse gerçeklerini üretebilecek titizlikte dizinin sanat ekibi tarafından sıfırdan inşa edildi.
 
 
27 AYRI MEKAN SIFIRDAN İNŞA EDİLDİ
 
Dizinin tüm görüntülerinin tamamen gerçek dünyaya ait durmasını sağlayan 27 adet mekan bulunuyor. Bu mekanların hepsi, tüm detayları ile genel sanat yönetmeni Nilüfer Çamur yönetimindeki birbirinden usta ve yetenekli sanat ekibi tarafından özenle tasarlandılar ve tüm detayları ile inşa edildiler. 
 
Milli İstihbarat Teşkilatı’nın merkez binası da ilk kez bir dizi çekimine ev sahipliği yaptı. ‘Teşkilat’ çekimlerinde kullanılmak üzere ayrıca 2 adet SİHA ve İHA üretildi.
 
 
45 KİŞİLİK UZMAN KADROSUYLA ÇEKİLEN AKSİYON SAHNELERİ
 
Aksiyon sahneleri ile Türk televizyonlarına yeni bir standart getirecek olan  dizinin çekimlerinde alanının uzman isimleri görev yaptı. Trafiğe kapalı alanlarda gerçekleştirilen araç takip sahnelerinde 45 sürüş uzmanı görev yaptı. Her türlü güvenlik önleminin alındığı sette, çatışma sahneleri için mermi, fünye vb. her türden ürün üzerinde detaylı bir şekilde çalışıldı.

 

Her bölümü bir aksiyon filmi niteliğinde olacak ve izleyicisine görsel şölen yaşatacak ‘Teşkilat’ta yakın dövüş, çatışma, yangın, otomobil sahneleri tam anlamıyla nefes kesecek.
 
 
SİKORSKY HELİKOPTERLERİ ÇEKİMLERDE ŞOV YAPTI
 
‘Teşkilat’ın çekimlerinde ayrıca Polis Özel Harekat’a ait halen aktif görevde olan iki adet Sikorsky helikopter, yerli üretim iki Ejder zırhlı muharebe aracı, iki adet de Yörük zırhlı aracı görev yaptı. Özellikle usta pilotların kullandığı Sikorsky’ler tam anlamıyla setin yıldızı oldu. ‘Teşkilat’ın çekimlerinde ayrıca özel eğitimli Karşı Atak Timi’nin üyeleri de kamera karşısına geçti. 
 
Teşkilat, 7 Mart Pazar TRT 1’de!

Paylaş

 

Tüm Teşkilat Bilgileri