1001 Tv > Haberler > Son Akşam Yemeği: Sıra dışı bir Cumhuriyet filmi geliyor

Son Akşam Yemeği: Sıra dışı bir Cumhuriyet filmi geliyor


14.09.2023 | Sarmaşık Zamanı
Sarmaşık Zamanı

CineGenna Pictures yapım şirketi, ilk sinema filmiyle izleyicilere Cumhuriyetimizin sıra dışı bir öyküsünü anlatmaya hazırlanıyor. Son Akşam Yemeği” filminde cumhuriyet ilan edilmeden bir gün önce Çankaya Köşkü’nün mutfağında yaşananlar beyazperdeye taşınıyor.

 

Sarmaşık Zamanı

Onur Tuna, Pelin Akil, Engin Şenkan, Necip Memili, Mustafa Avkıran, Aslı Tandoğan ve çocuk oyuncu Azra Aksu gibi isimleri bir araya getiren “Son Akşam Yemeği” filminde cumhuriyet ilan edilmeden bir gün önce 28 Ekim 1923 Pazar günü ve gecesi Çankaya Köşkü’nün mutfağında yaşananlar beyazperdeye taşınıyor.

Sarmaşık Zamanı

“Son Akşam Yemeği” bir asırlık Cumhuriyetimizin kuruluş öyküsünü bu kez mutfaktakilerin yani halkın gözünden anlatacak. Çankaya Köşkü’nün üst katında yeni bir yönetim şekline geçiş tartışılıyordur ve ertesi gün cumhuriyet ilan edilecektir. Alt katta bulunan mutfakta ise o tarihi anlara tanıklık eden aşçısından, yamağına mutfak çalışanlarının hüzün ve mutluluk dolu yirmi dört saati beyazperdeye yansıyacak.

Sarmaşık Zamanı

Yaratıcı yapımcılığını Esra Seyrekbasan’ın yaptığı, ön hazırlık çalışmaları yaklaşık iki yıldır süren projenin senaryosunu Ayla Hacıoğulları ile Vilmer Özçınar kaleme aldı. Yönetmen koltuğunda ise Levent Onan oturuyor.

27 Ekim’de vizyona girecek.

 

Bölüm fotoğrafları Bölüm özeti Oyuncu kadrosu Genel Bilgiler Haftalık Dizi Programı