Sevenlerinden Engin Akyürek'e anlamlı doğum günü hediyesi

18.10.2021 Sefirin Kızı
Sefirin Kızı

Engin Akyürek'in hayranları, oyuncunun doğum günü için çok özel bir kampanyaya daha imza attı.  Akyürek hayranları, oyuncunun yeni yaşını kutlamak amacıyla Engin Akyürek adına Darüşşafakalı öğrenciler için uluslararası bir bağış kampanyası düzenledi. Haziran ayında başlayan kampanyaya Arjantin’den Mısır’a, Peru’dan İspanya’ya, Brezilya’dan Fransa’ya, Yunanistan’dan İran’a, Almanya’dan Endonezya’ya, Meksika’dan İtalya’ya, ABD’den Hindistan’a, Macaristan’dan Norveç’e, Kuzey Afrika’dan İsviçre’ye kadar dünyanın dört bir yanından insanlar destek verdi. 

 
Geçtiğimiz haziran ayında başlatılan bağış kampanyasıyla 158 yıldır babası ya da annesi hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz, yetenekli öğrencilere ortaokuldan başlayarak liseden mezun oluncaya kadar sekiz yıl tam burslu, yatılı, nitelikli eğitim olanağı tanıyan Darüşşafaka Cemiyeti’ne destek verdi. Dünyanın dört bir yanından Engin Akyürek hayranlarının desteklediği kampanya neticesinde Darüşşafaka’da okuyan kız öğrencilerin eğitim giderine katkı sağlandı. 

 

 

Ünlü oyuncu Engin Akyürek, 14 Ekim Perşembe günü dijital ortamda düzenlenen doğum günü kutlamasında, dünyanın dört bir yanındaki hayranlarıyla bir araya gelerek bu anlamlı kampanya için tüm hayranlarına teşekkür etti. 
 
https://1001dizi.net/kullanici_paneli/images2/haber/engin-akyurek-18ekim3.jpg
Darüşşafaka Cemiyeti’nin “eğitimde fırsat eşitliği” misyonunun, sanat dünyasındaki önde gelen destekçilerinden olan Engin Akyürek, 2018 yılında piyasaya çıkan ve 7. baskısını yapan “Sessizlik” isimli kitabının gelirini de Darüşşafaka Cemiyeti’ne bağışlamakta.
 

Paylaş

 

Tüm Sefirin Kızı Bilgileri