1001 Tv > Haberler > Sanatçı dostları, İbrahim Selim'i sezonun ilk oyununda yalnız bırakmadı

Sanatçı dostları, İbrahim Selim'i sezonun ilk oyununda yalnız bırakmadı


10.02.2024 | Düğüm
Düğüm

İbrahim Selim, 2016 Yılında Afife Tiyatro Ödüllerinde “Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu” ödülünü kazandıran Dave rolünü canlandırdığı “Bana Kİimse Ne Oolduğunu Anlatmadı" ile sezonun ilk oyununu sergiledi.

 

Düğüm

Yapımını IdPro’nun, uygulayıcı yapımcılığını Omnia Yapım’ın üstlendiği, yönetmenliğini Serkan Salihoğlu’nun yaptığı, Nick Hornby’nin eserinden Melisa Kesmez’in çevirdiği “Bana Kimse Ne Olduğunu anlatmadı” ilk oyunuyla Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesinde perde açtı.

Düğüm İbrahim Selim’i sanatçı dostları da yalnız bırakmadı. Alice müzikalinde birlikte sahne aldığı Serenay Sarıkaya, Şükrü Özyıldız ve Merve Dizdar’ın yanı sıra Birce Akalay, Fatih Artman ve Hakan Kurtaş da konuklar arasında yerini aldı. Düğüm

9 Şubat’ta Fişekhane’de, 14 Şubat’ta DasDas’da, 17 Şubat’da Eskişehir Vehbi Koç Kongre Merkezi’nde sahnelecek olan "Bana Kimse Ne Olduğunu Anlatmadı, 24 Şubat'ta da Londra Shaw Theatre'da olacak.

Düğüm

Oyunun konusu ise şöyle: 

Dave, evli ve iki çocuk babası. İşi, insanların rahatsız edilmeden eğlenmelerini sağlamak. Olayı, 1.83 boyunda 85 kilo bir adam olmak. Ama bazen nasıl biri olduğunu unutuyor, nasıl göründüğünü. Aslında Dave, başka bir şey yapmak istiyor. Ama ne yapacağını bilmiyor. Bunun üzerine çok da düşünmüyor. Dave,artık 44 yaşında. Düzgün bir eğitimi yok. Düzgün bir işi yok. Sonra sanat galerisinde bir iş buluyor. Gazete ilanından.

Düğüm Galeride, arka tarafta bir oda. Perdeyle ayrılmış. Perdenin önünde bir yazı: DİKKAT! Bu odadaki sergi sert içeriklidir. Rahatsız olabileceğinizi düşünüyorsanız lütfen girmeyin. 18 yaşından küçükler “zaten” giremez. Dave bir insan sanat galerisinde ne kadar zorlanabilir ki diye düşünüyor. Düğüm Düğüm Düğüm Düğüm

 

Oyuncu kadrosu Genel Bilgiler Haftalık Dizi Programı