Salih Bademci ve Hazal Subaşı 'Dilek Taşı'nı anlattı

Dilek Taşı

Yapımını Pastel Film'in, yönetmenliğini Altan Dönmez'in üstlendiği, Kanal D'nin yeni dizisi Dilek Taşı'nın başrol oyuncuları Salih Bademci ve Hazal Subaşı diziyi ve karakterlerini anlattı.

 

Dilek Taşı

1980’li yıllarda geçen bir dram hikayesi Dilek Taşı’nın kendisini çok heyecanlandırdığına değinen Salih Bademci: “Set çok güzel geçiyor, çok heyecanlı ve çok dinamik bir iş. Ben çok heyecanlıyım çünkü yine bir dönem işi ve benim için dönem işi çok heyecanlı oluyor. Çok zevk aldığım bir şey, o yüzden çok mutluyum. Ayrıca ekip muazzam… senaristimizden, yönetmenlerimize ve oyuncu arkadaşlarımıza kadar, çok keyifli çalışıyoruz. Zor geçiyor tabi ki izlerken de izleyici muhtemelen fark edecektir ‘’Nasıl çekti bunlar?’’ diyecektir. İzleyicilerin gerçekten kalbi dayanırsa çok keyifle izleyecekleri bir dizi olacak. Sanırım insanlar uzun zamandır böyle bir şey seyretmedi ağızlarında şahane bir tat kalacak ve çok zevk alacaklarını düşünüyorum.” dedi.

Dilek Taşı Dizinin senaryosundan çok etkilediğini belirten Bademci; “Senaryosu beni etkileyen şey oldu. Genel hikâyeyi başta okumuştum zor okuyan biriyimdir, okumayı çok seviyorum ama aynı tarz senaryolar okuyunca bazen sıkılırım. Fakat bu işi okurken daha genel hikayesinde çok etkilendim. Bir sonraki bölüm ne olacak dedim. “ Dilek Taşı

İlk defa bir dönem dizisi ile izleyici karşısına çıkacak olan Hazal Subaşı heyecanını şu sözlerle paylaştı: “Çok heyecanlıyız. Yoğun geçiyor ama çok güzel bir dizi oldu. 1980’de geçen bir hikâye bu. Türkiye’nin o zamanki durumunu da yansıtan bir dizi. Figen, adalet duygusu yüksek, çok duyarlı bir kız. Haksızlığa karşı gelemeyip birçok şeyle savaşıyor. Ben 1980’lerde yoktum. Ve daha önce hiç dönem dizisinde bulunmamıştım. Salih ile de (Salih Bademci) partner olduğum için çok mutluyum. Çok beğendiğim bir oyuncu.” dedi.

Dilek Taşı Dilek Taşı’nın prodüksiyonun da çok güçlü olduğuna değinen oyuncu: “Dizide saç, makyaj, kostüm ve mekanlar çok güzel… Pazar sahneleri olsun, sahil ya da halktan insanların olduğu sahnelerde çok büyük ve çok fazla bir hazırlık süreci var. Bunları çektikten sonra da monitörde 80’leri görmek çok hoşuma gidiyor. Benim kendimi de farklı görmem ayrıca hoşuma gitti diyebilirim. Hazırlıkta aynaya bakıp mutlu oluyoruz. Kendimizi değişik görüyoruz. Bu durum aslında hepimizin hoşuna gitti “ dedi.

 

Bölüm fotoğrafları Bölüm özeti Oyuncu kadrosu Genel Bilgiler Haftalık Dizi Programı