Pera Palas'ta Gece Yarısı'nın çekimleri sona erdi

15.07.2021 Pera Palasta Gece Yarısı
Pera Palasta Gece Yarısı

Netflix'in orijinal fantastik dönem dizisi "Pera Palas'ta Gece Yarısı"nın çekimlerinin sona erdiğini, dizinin Başrol oyuncusu Hazal Kaya, sosyal medya hesabından duyurdu.
Dizinden kareler paylaşan Kaya, "Rüya gibi,ödül gibi bir setin son günüydü bugün. Başa sarıp tekrar yaşamak isteyeceği kaç seti olur bir oyuncunun bilmiyorum. Hem işe hem de birbirine böyle özenle, hassasiyetle yaklaşan koca bir set dolusu insanı ancak sen bir araya getirebilirdin. Emre Şahin, Esra’yı bana emanet ettiğin için çok teşekkür ederim! Canım Selahattin Paşalı, Yasemin Szawlowski, Tansu Biçer, James Chalmers! Çok seviyorum! İyi ki kamera arkası ve önündeki canım ekip! Hemen kavuşmak üzere!" notuyla duygularını paylaştı.

 

 

8 bölümden oluşan dizi genç bir gazeteci olan Esra’nın İstanbul’daki efsanevi Pera Palas Oteli ile karşılaşmasını konu alıyor. Otel hakkında yazı yazmak üzere görevlendirilen Esra, yanlışlıkla tarihi odalardan birinin 1919 yılına açılan bir kapı olduğunu keşfeder. Geçmişe doğru bir yolculuk yapar ve modern Türkiye'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e karşı düzenlenen siyasi bir komplonun ortasına düşer. Artık Esra, kurnaz otel müdürü Ahmet ile birlikte Türkiye tarihinin akışını ve geleceğini korumak zorundadır. Ancak, Esra, İstanbul'un en çılgın kulübünün sahibi, yakışıklı ve gizemli Halit ile tanışır tanışmaz, 1919 İstanbul'unda hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını ve kimsenin aslında söylediği kişi olmadığını anlar. 

Karga Seven Pictures yapımcılığını, Elif Usman'ın senaristliğini ve Emre Şahin'in yönetmenliğini üstlendiği dizinin yayın tarihi henüz açıklanmadı.


Paylaş

 

Tüm Pera Palasta Gece Yarısı Bilgileri