Erman Saban, Balkan Ninnisi'nde

 

Balkan Ninnisi

TRT 1’in yeni dizisi Balkan Ninnisi'nin kadrosuna Makedonyalı oyuncu Erman Saban da katıldı. Saban, dizide oyunculara şive koçluğu da yapıyor.

 

Balkan Ninnisi Dizinin, 5 Temmuz Salı akşamı TRT 1’de yayınlanacak üçüncü bölümünde izleyeceğimiz Saban, Neriman’ın yıllar önce evi terk eden oğlu ‘Zafer’ rolünü canlandırıyor. Makedonyalı bir kıza aşık olan, ona karşı çıkan dayısı Köfteci Süleyman (Erdal Özyağcılar) ve annesi Neriman’ı (Özlem Türkad) dinlemeyerek aşkı tercih eden Zafer'in yuvayı terk edişi, ailenin unutulmaz dramlarından biri oluyor.

Küçük bir çocuk olarak abisinin evi terk edişine tanık olan ve bunu engelleyemeyen Ertan’da (Emre Bey) da travma yaratan bu üzücü olay, dizinin 3. bölümünde ekranlara yansıtılıyor. Balkan Ninnisi Yıllar önce çekilen ve izlenme rekorları kıran “Elveda Rumeli”de de rol alan ve Makedonya’nın sevilen oyuncularından biri olan Erman Saban, Balkan Ninnisi'nde rol almakla kalmıyor, diziye her konuda destek oluyor.

Aylar önce başlayan dizinin hazırlık ve prodüksiyon sürecinde, Balkanlar’daki oyuncuların belirlenmesinde aktif olarak görev alan Saban, birlikte rol aldığı oyuncu dostlarına da şive koçluğu yapıyor. Doğup büyüdüğü toprakların dilini, geleneklerini, adetlerini dizinin yapım ve oyuncu ekibiyle paylaşan Erman Saban, “Balkan Ninnisi”nin başarı grafiğini yükseltmek için Üsküp’teki birçok kurum, kuruluş ve dernekle iş birliği yapıyor. Erman Saban’ı önümüzdeki haftalarda yayınlanacak yeni bölümlerde birbirinden ilginç sürpriz olayların perde arkasında izleyeceğiz.

Paylaş

 

Tüm Balkan Ninnisi Bilgileri