Disney Plus 'Atatürk' dizisiyle ilgili açıklama yayınladı

Atatürk

Disney Plus Türkiye, platformun orijinal içeriklerinden, 29 Ekim'de yayınlanacağı duyurulmuş olan Atatürk dizisinin yayınlanmayacağı konusunda sosyal medyada yer alan tartışmalar üzerine br açıklama yayınlandı.

 

Atatürk

Platformdan yapılan açıklamaya göre;  FOX ve Lanistar Medya, ‘Atatürk’ içeriğini iki film olarak televizyonda ve sinemalarda yayınlayacak. TV’ye özel ilk film, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda FOX kanalında yayınlanacak ve ardından sinema filmi vizyona girecek. İkinci film ise, 22 Aralık'tan itibaren sinemalarda olacak. Her iki film de 2024 yazında FOX ekranlarında yer almaya başlayacak.

Yönetmen koltuğunda Mehmet Ada Öztekin’in oturduğu ‘Atatürk’te Mustafa Kemal Atatürk’ü Aras Bulut İynemli canlandırırken, yapımcılığı Saner Ayar ve Hakan Karamahmutoğlu üstleniyor.

The Walt Disney Company Türkiye Genel Müdürü Cenk Soner konu hakkında şunları söyledi: “Atatürk içeriğimizi Cumhuriyetimizin 100. yılında izleyicilerimiz ile buluşturuyoruz. İçerik stratejimizde yapılan değişiklikler sonucunda iki film olarak planladığımız Atatürk’ün ilk TV özel versiyonunun FOX kanalımızda yayınlanmasının ardından, iki film sinemalarda ve sonrasında FOX ekranlarında olacak. Böylece, ‘Atatürk’ü çok daha geniş kitlelere ulaştırmış olacağız.”

‘Atatürk’ün güncellenen yayın takvimi şöyle:
 
29 Ekim, 1. film TV özel versiyon FOX'ta
3 Kasım, 1. film sinemalarda 
22 Aralık, 2. film sinemalarda 
2024 yazı, Her iki film FOX'ta

 

 

Oyuncu kadrosu Genel Bilgiler Haftalık Dizi Programı