1001 Tv > Haberler > DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması jüri üyeleri belli oldu

DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması jüri üyeleri belli oldu


08.05.2024 | Teşkilat
Teşkilat

Sinemanın temelini oluşturan senaryo yazımının geliştirilmesi amacıyla bu yıl 7’ncisi düzenlenen DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması’nda, ‘’Dizi- Mini Dizi Senaryo Yarışması’’, ‘’İlk Senaryo Yarışması’’ ve ‘’Yapım Destek Platformu’’ jürisi belli oldu.

 

Teşkilat

Dizi – Mini Dizi Senaryo Yarışması’nda Jüri Başkanı Ahmet Ziyalar

Başkanlığını Inter Medya COO ve Inter Yapım Kurucu Ortağı ve CEO’su Ahmet Ziyalar ’ın yapacağı Dizi – Mini Dizi Yarışması jürisinde; MF Yapım Genel Müdürü ve Yapımcı Asena Bülbüloğlu, oyuncu Elçin Sangu, Gain Yönetim Kurulu Başkanı ve BKM Mutfak Genel Müdürü Ferat Bilgin, oyuncu Onur Buldu, menajer Önem Günal, yönetmen Umut Aral ve Merzigo CEO ve Yönetim Kurulu Başkanı Yiğit Doğan Çelik yer alıyor.

Bu yıl ikinci kez düzenlenen Dizi – Mini Dizi Senaryo Yarışması’na katılan projelerin iki aşamalı değerlendirilmesinin ardından birinciye 30 bin TL para ödülü verilecek.

Teşkilat

İlk Senaryo Yarışması Jüri Başkanı Gönenç Uyanık

7. yılında bir gelenek olma yolunda ilerleyen İlk Senaryo Yarışması’nda jüri başkanlığını yönetmen Gönenç Uyanık üstlenirken, jüride DenizBank Kültür Sanat Yöneticisi Burcu Hancı, CGV Mars Cinema Group Dağıtım Genel Müdürü Onur Aşa, PPR Medya ve İletişim Kurucusu Selma Semiz, oyuncu Vildan Atasever, dramaturg Yeşim Gökçe veoyuncu Zeynep Tuğçe Bayat yer alıyor.

İlk Senaryo Yarışması’nda birincilik elde eden projeye 20 bin TL para ödülü verilirken; bu proje 7. DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması’nda Yapım Destek Platformu kategorisine de doğrudan katılım hakkı sağlıyor.

Teşkilat

Yapım Destek Platformu’nda Jüri Başkanı Timur Savcı

Belirli nitelikleri karşılayan senaryoların daha profesyonel destek almaları için bu yıl üçüncü kez gerçekleştirilen Yapım Destek Platformu’nun jüri başkanlığını TİMS Group kurucusu, yapımcı Timur Savcı üstleniyor.

Jüride ayrıca oyuncu Aybüke Pusat, TRT Sinema Müdürü Faruk Güven, oyuncu Hatice Şendil, yönetmen Murat Saraçoğlu, oyuncu Murat Yıldırım, Üs Yapım, yapımcı Süreyya Yaşar Önal ve EM Agency – Kurucusu ve CEO’su Temuçin Ünalp yer alıyor. Bu yıl üçüncü kez düzenlenen Yapım Destek Platformu, proje geliştirme konusunda belirli bir aşamaya ulaşmış nitelikli yapımlara ihtiyaç duydukları maddi katkıyı sunmayı ve DenizBank ile TÜRSAK Vakfı’nın verdiği güçle daha geniş kitlelere ulaşmalarını sağlamayı amaçlıyor. Yapım Destek Platformu’nun jürisi tarafından birinci seçilen projeye 50 bin TL ödül verilecek.

 

Bölüm fotoğrafları Bölüm özeti Oyuncu kadrosu Genel Bilgiler Haftalık Dizi Programı