Damla Sönmez 'Maviye Sürgün' hakkında konuştu

Maviye Sürgün

Show TV'de 12 Haziran Pazartesi izleyici ile buluşacak olan, O3 Medya imzalı Maviye Sürgün dizisinin başrol oyuncularından Damla Sönmez yeni projesini ve karakteri Defne'yi anlattı.

 

Maviye Sürgün

“Defne hayatta birçok zorluğun üstesinden tek başına gelmiş, hayatta kardeşim dediği, kendisine emanet Murat’tan başka kimsesi olmayan, bir şekilde hep hayatta kalmayı başarmış bir savaşçı. Bu hayatta kalma savaşı onu dolandırıcılığın karanlık sokaklarına da sokmuş. Tam böyle bir iş üzerindeyken Çamlıkıyı’da Ali ile tanışıyor. Ve hayat onun bilmediği yerden sorular sormaya başlıyor kendisine.”

Maviye Sürgün

Hikayeyi ve karakteri çok sevdiğini belirten oyuncu, Serkan Altunorak, Caner Cindoruk, Bülent Şakrak, Ayça Erturan'ı da öncesinden tanıdığını, onlarla aynı oyun içinde olacak olmanın kendisini çok heyecanlandırdığını belirtti. 

Hazırlık sürecine dair ise şunları söyledi; “Çamlıkıyı olarak dizide gördüğümüz yer Marmaris Selimiye koyu. Selimiye resmen dizinin karakterlerinden biri. Ben kışın yazlık mekanlarda olmayı çok seviyorum. O sakinlikte başka bir büyü oluyor. Baştan sona çok keyifli bir süreçti.”

Maviye Sürgün

Damla Sönmez, dizinin Latin Amerika'da pek çok ülkede de yayına girecek olması ile ilgili ise; “Türk dizileri dünyanın dört bir yanında seyirciyle buluşuyor. Telemundo’nun projenin başından beri işin içinde olması yeni büyük bir adımdı. Bu adımı atan ekibin içinde olmak çok mutluluk verici.” dedi.

Maviye Sürgün Yönetmen koltuğunda Nezaket Coşkun'un yer aldığı Maviye Sürgün (Blue Cage) dizisinin başrollerinde Caner Cindoruk, Damla Sönmez ve Serkan Altunorak yer alırken; onlara Bülent Şakrak, Ayça Erturan, Ruhi Sarı ve Hakan Salınmış gibi çok değerli oyuncuların eşlik ediyor.

 

Bölüm fotoğrafları Bölüm özeti Oyuncu kadrosu Genel Bilgiler Haftalık Dizi Programı