Balkan Ninnisi'nin galası Üsküp'te yapıldı

Balkan Ninnisi

TRT 1'in yeni dizisi "Balkan Ninnisi"nin ilk bölümünün galası Kuzey Makedonya’nın başkenti Üsküp’te yapıldı.

 

Balkan Ninnisi

Eski Üsküp Çarşısı'ndaki Kurşunlu Han’da gerçekleşen galaya, Kuzey Makedonya Kültür Bakanı Bisera Kostadinovska Stoyçevska, Üsküp Belediye Başkanı Danela Arsovska, Türkiye’nin Üsküp Büyükelçisi Hasan Mehmet Sekizkök, TRT Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak, TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı, TRT yönetiminin yanı sıra "Balkan Ninnisi" dizisi oyuncuları ve yapım ekibi katıldı.

TRT Genel Müdürü Sobacı, gala öncesinde basın mensupların yaptığı açıklamada, dizinin ilk bölümünü seyirciyle eş zamanlı izleyeceklerini kaydederek, hikâyenin geçtiği yer olan Üsküp’te oyuncular, misafirler ve soydaşlarla ilk bölümü izleyecek olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Balkan Ninnisi TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı, "Başarılı tarihi dramaların yanı sıra, son dönemde ekranlara getirdiğimiz dizilerimizden bu konu çeşitliliğini ne kadar önemsediğimizi de görebiliriz, anlayabiliriz. Aslında bu yeni perspektifin bir yansıması da ‘Balkan Ninnisi’ dizimiz ve ‘Balkan Ninnisi’ dizimizde biz insana dair, insani ilişkilere dair çok öğretici ve hatırlatıcı notlar düşeceğimize inanıyoruz. Bu vesilesiyle dizimizin hem ülkemizde Türkiye’de hem Balkanlarda hem uluslararası alanda büyük bir beğeni ile takip edileceğine inanıyorum. Yolunun açık olmasını temenni ediyorum. Reytingi, izleyicisi bol olsun, yolu açık olsun inşallah," ifadelerini kullandı.

Paylaş

 

Tüm Balkan Ninnisi Bilgileri