Aziz'den yeni fotoğraflar yayınlandı

25.09.2021 Aziz
Aziz
Show TV'nin, proje danışmanlığını Zeynep Günay Tan’ın gerçekleştirdiği, O3 Medya imzalı yeni dizisi 'Aziz'in çekimleri devam ederken, setten  yeni fotoğraflar basınla paylaşıldı. Gerek atmosferi ve sanat tasarımı gerek kostümleri ve makyajıyla izleyiciyi hikayenin geçtiği 1930’lu yıllara götürecek diziden kareler beğeni topladı. 
 

Proje tasarımını Necati Şahin’in gerçekleştirdiği, yönetmen koltuğunda  Recai Karagöz’ün oturduğu, senaryosunu Eda Tezcan’ın kaleme aldığı dizinin kadrosu Murat Yıldırım, Damla Sönmez, Simay Barlas, Ahmet Mümtaz Taylan, Fırat Tanış, Güven Murat Akpınar, Eren Hacısalihoğlu, Suzan Kardeş, Ayten Soykök, Elif Sönmez ve Füsun Demirel ve Meral Çetinkaya’dan oluşmakta. Bu kadroya ayrıca  Cenan Çamyurdu, Baran Akbulut, Haydar Köyel, Berkay Akın, Mehmet Avdan, Özgür Onan, İmren Şengel  gibi isimler eşlik ediyor. 
 

Dizi, sahip olduğu her şeyi kaybeden bir adamın küllerinden doğmasının, halkını yeniden özgürlüğe kavuşturmasının ve kendini ararken gerçek aşkı da bulmasını anlatıyor.  

 

 

Aziz'in hikayesi ise şöyle: 
 
Antakya'nın en büyük ve tek halı üreticisi olan Payidar ailesinin oğlu Aziz Payidar (Murat Yıldırım) refah ve zenginlik içinde bir hayat sürmektedir. Fransız delegesi Mösyö Pierre'in oğlu Teğmen Andre'yi öldürmesiyle Aziz'in kaderi değişir; doğduğu toprakları, biricik aşkını, kısacası sahip olduğu her şeyi geride bırakmak zorunda kalır.
 
 
İki yıl sonra öldü zannedilirken geri dönüşü herkes için beklenmedik olur. Artık hiçbir şey eskisi gibi değildir. Aziz sahip olduğu her şeyi kaybetmekle kalmamış, Fransız işgali altındaki Antakya bıraktığından daha kötü bir hal almıştır. Üstelik ilk aşkı Dilruba (Damla Sönmez) de amcası Galip Payidar'ın (Ahmet Mümtaz Taylan) oğlu Adem (Güven Murat Akpınar) ile nişanlanmıştır.
 

Her şeye sil baştan başlamak zorunda kalan Aziz, verdiği hayat mücadelesi ile küllerinden yeniden doğarken; basit bir köylü kızı olan Efnan’ın (Simay Barlas) beklenmedik bir şekilde hayatına girmesi ile duygusal anlamda da ikilemde kalacak, yaşadığı yoğun duygu karmaşası sonrasında zamanla hem kendini hem de gerçek aşkını bulacaktır.;

 

 


Paylaş

 

Tüm Aziz Bilgileri