Vakit Salih ve Aziz'in yüzleşme vaktidir! Vuslat'ın yeni bölümünde neler yaşanacak?

22.11.2019 Vuslat
Vuslat

TRT 1 ekranlarında yayınlanan ve imkansız bir aşk yolculuğunu konu alan  “Vuslat” dizisi, 25 Kasım Pazartesi akşamı otuzuncu bölümüyle ekranlara gelecek.

 
Yeni bölümü merakla beklenen sevilen dizi “Vuslat”ta bu hafta neler olacak:
Aziz’in şüpheleri can yakıcı sorulara ve cevaplara dönüşür. Salih ve Aziz için artık yüzleşme vaktidir.

Hallerin anbean değiştiği bu duygu yüklü karşılaşma Satranc-ı Urefa tahtasında vücut bulur. Ve önlenemez şekilde her iki tarafın da iç dünyasının sarsıldığı zorlu bir süreci başlatır. 
 
Feride, ailecek taşındıkları dede ocağında huzur ararken bulduklarıyla tekrar alt üst olur. Özellikle Faik’in, kızını Aziz’den uzak durması için uyarması, Feride için daha sıkıntılı günlerin yaklaştığının habercisidir.

Feride, Aziz’le beraber olabilmek için sadece Faik’in değil aynı zamanda Tahsin’in de engelleriyle baş etmek zorundadır.

 

 

Ailesini bir araya toplayarak özlem duyduğu hayatın izlerini arayan Kerem’i bekleyen büyük bir buluşma vardır.

Kerem, ailesinin karanlık ve karmaşık geçmişiyle yüzleşmeye devam eder. Çaresiz ve öfkeli bir hal içinde birbirine zıt duygular arasında sıkışıp kalır. 
 
 “Vuslat” Hakkında
İbn Arabi’nin, hayatla iç içe olarak da ifade edebileceğimiz Satranc-ı Urefa’sı yani Ariflerin Satrancı oyunu, Vuslat’ın temelini oluşturur. Bu oyun, kişinin “İnsan-ı Kâmil” olma yolculuğudur. Oyun 101 basamaktan oluşur ve her basamağındaki maddeler, “iyi insan” olma adımında karşılaşılan değerleri temsil eder. Bu oyundaki menziller, Aziz’in olduğu kadar izleyicilerin de yoludur.
 
“Vuslat”  25 Kasım Pazartesi akşamı yirmi otuzuncu bölümüyle TRT 1’de…
 

Paylaş

Yorum yapın

 

Tüm Vuslat Bilgileri