Twitter'da Türkiye'de yılın en çok konuşulan dizileri ve oyuncuları belli oldu

10.12.2019 Kadın
Kadın

Dünyanın en popüler sosyal medya sitelerinden olan Twitter, 2019'a ait yıl sonu datalarını açıkladı. Buna göre, Türkiye'de eğlence alanında en çok etkileşim alan hesaplar, hashtag’ler ve Tweet’ler belli oldu.

Hem dünyada hem Türkiye'de en çok izlenen ve takip edilen dizilerden biri olan ve bu yıl final sezonuyla ekrana gelen Game of Thrones, en çok konuşulan hashtaglerde birinciliği kimseye kaptırmadı. 

Game of Thrones'un ardından, Türk dizilerinde ise Sen Anlat Karadeniz, Kadın ve Hercai dizilerinin hashtagleri ön plana çıktı.

Oyuncular arasında en çok konuşlan hashtag, Kadın dizisinde Arif karakterini canlandıran Feyyaz Duman ve canlandırdığı Arif karakteri oldu. 
 

Twitter'ın açıkladığı datalara göre Duman'ı diğer dizi oyuncularından Erkan Meriç, Hazal Subaşı ve Furkan Palalı takip etti.

Eğlence başlığı altında, dizilerin yanı sıra Survivor ve Türkiye’de büyük bir hayran kitlesine sahip olan Güney Koreli pop müzik grubu BTS de listeye katıldı.

Bu yılın eğlence alanının en çok konuşulan isimleri ise Cem Yılmaz, Gökhan Özoğuz, Ramiz Dayı, Atilla Taş ve Fatih Terim oldu.
 

 

 

Twitter’ın eğlence alanındaki 2019 verilerine göre en çok konuşulanlar sırası şöyle:
 
 
En çok etkileşim alan hesaplar:
 
cmylmz
gokhanozoguz
dayi
atillatasnet
fatihterim
 
 
 
En çok konuşulan hashtag’ler:
 
#gameofthrones
#feyyazduman
#arif
#Arifgibisevmek
#survivor2019
 

Paylaş

Yorum yapın

 

Tüm Kadın Bilgileri