Emin Alper'in son filmi Kız Kardeşler, vizyondan sonra ilk kez BluTv'de izleyicilerle buluşuyor

29.11.2019 Alef
Alef

2020 yılında izleyicilerle buluşacak olan Alef'in yönetmeni Emin Alper'in son filmi 'Kız Kardeşler' sinemalardan sonra ilk kez dijital platform BluTv'de izleyicilerle buluşuyor.

Dünya prömiyerini Berlin Film Festivali'nin Ana Yarışma bölümünde yapan, Türkiye prömiyerini yaptığı 38. İstanbul Film Festivali'nden ise En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Kadın Oyuncu, (Cemre Ebüzziya, Ece Yüksel, Helin Kandemir), En İyi Müzik ve FIPRESCI öllerini kazanan film, annelerinin ölümünün ardından kasabaya besleme olarak verilen üç kız kardeşin, yıllar sonra köylerine geri dönmelerini ve birbirleriyle yüzleşmelerini anlatıyor.

Liman Film ve NuLook'un yapımcılığınıüstlendiği, geçtiğimiz Eylül ayında vizyona giren 'Kız Kardeşler'in başrollerini Cemre Ebüzziya, Ece Yüksel, Helin Kandemir, Kayhan Açıkgöz, Müfit Kayacan ve Kubilay Tunçer paylaşıyor.

Kız Kardeşler'in yanı sıra Emin Alper'in, Berlin Film Festivali, Karlovy Vary Film Festivali, Saraybosna Film Festivali ve İstanbul Film Festivali'nden ödüllerle 'Tepenin Ardı' ve Venedik Film Festivali'nde Jüri Özel Ödülü dahil olmak üzere tam 3 ödülle ayrılan 'Abluka' filmlerini de BluTv'de izleyicilerle buluşacak.
 

 


Paylaş

Yorum yapın

 

Tüm Alef Bilgileri