Elimi Bırakma'nın genç yıldızı Yiğit Kağan Yazıcı, Tohum Otizm Vakfı Özel Eğitim Kurumu'nu ziyaret etti

06.11.2018 Elimi Bırakma
Elimi Bırakma

TRT1 ekranlarında izleyici ile buluşan Elimi Bırakma’nın genç yıldızı Yiğit Kağan Yazıcı, geçtiğimiz gün Tohum Otizm Vakfı Özel Eğitim Kurumu’na anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdi. 


Dizide, Otizmli bir karakter olan Mert’i canlandıran Yiğit Kağan Yazıcı, Tohum Otizm Vakfı Özel Eğitim Kurumu’na ziyarette bulunarak, verilen eğitimleri yerinde inceledi. Kurumda özel eğitim alan çocuklara hediyeler de veren Yazıcı, bu davranışıyla büyük takdir topladı.

 


Eğitim alan çocuklarla uzun süre vakit geçirerek, oyun oynayan Yazıcı; “Elimi Bırakma” da canlandırdığım Mert karakteri benim için büyük bir şans. Çok mutluyum. Her bölüm bu karaktere, yapımcımız Süreyya Yaşar Önal’ın sağladığı özel psikologlar ve oyuncu koçları ile hazırlanıyorum. Otizm; hastalık değil, farkındalıktır. Bu farkındalığı daha güçlü sesler ile yaratmak için herkesi davet ediyorum.” ifadelerini kullandı. 

 
Yapımcılığını Üs Yapım - Süreyya Yaşar Önal'ın üstlendiği, yönetmenliğini Sadullah Çelen'in yaptığı, senaryosunu Nilüfer Aydın ve Serap Özgür’ün kaleme aldığı “Elimi Bırakma”,  her Pazar TRT 1'de ekrana geliyor.
 

Paylaş

Yorum yapın

 

Tüm Elimi Bırakma Bilgileri