Ege'nin Hamsisi yakında TRT 1'de başlıyor

27.06.2018 Egenin Hamsisi
Egenin Hamsisi

Ege ve Karadeniz sıcaklığı, duygusal bir komediyle TRT'de buluşuyor: Ege’nin Hamsisi… 

Ege ve Karadeniz’in büyüleyici coğrafyasının güzelliklerini gözler önüne seren dizi, komik, esprili sahneleriyle olduğu kadar duygu yüklü senaryosuyla da dikkat çekecek. 

 

Yapımcılığını Köprü-Film, Ferhat Eşsiz’in üstlendiği dizinin, yönetmenliğini izlenme rekorları kıran birçok projeye imza atan Mustafa Şevki Doğan, senaryosunu ise  Bahar Filiz Ekinci kaleme aldı. 

 

 

 
Usta oyuncu kadrosuyla göz dolduracak olan ‘Ege’nin Hamsisi’nde aynı zamanda sanat dünyasının genç yetenekleri de bir araya geldi: İclal Aydın, Uğur Çavuşoğlu, Uraz Kaygılaroğlu, Bestemsu Özdemir ve Asuman Dabak, Eser Eyüpoğlu, Haldun Boysan, Uğur Demirpehlivan, Hakan Bilgin, Cem Cücenoğlu, Mustafa Şen, Bengi Öztürk, Utku Ateş, Eylül Demirpehlivan, Kemal Zeydan, Ali Akdal, Buse Meral, Celal Öztürk, Büşra Şenol, Muharrem Bayrak, Selahattin Töz ve Ceyda Saltadal rol alıyor.
 

Bölgelerinin muhteşem lezzetlerini sunan Karadenizli ve Egeli iki restoran sahibinin çevresinde gelişen komik, duygusal, eğlenceli olaylarla, iki farklı bölge kültürünün naif karşılaşmasının anlatıldığı dizi, yaz sezonuna damgasını vuracak. 

Ailece keyifle dizi izlemek isteyenlerin buluşma noktası TRT 1’de Temmuz ayında yayınlanacak ‘Ege’nin Hamsisi’nin çekimlerinin Karadeniz etabı, Rize’nin Çamlıhemşin, Fındık ve Güneysu ilçelerinde yapıldı. Dizinin Ege çekimleri ise bölgenin incisi İzmir Seferihisar’a bağlı Sığacık’ta gerçekleştiriliyor. 
 

 

 

 


Paylaş

Yorum yapın

 

Tüm Egenin Hamsisi Bilgileri