Bozkırda bir Anadolu masalı... TRT'den yeni bir dizi geliyor: Gönül Dağı

10.09.2020 Gönül Dağı
Gönül Dağı

TRT'den yeni bir dizi geliyor: Gönül Dağı. Gönül Dağı, küçük dünyalarında büyük hayaller yeşerten Anadolu çocuklarının, bozkırda hayallerinin peşinden koşan ve tüm engellere rağmen imkansızı başarmaya çalışan 3 kuzenin hikayesi.

 
Gönül Dağı
Yazdığı tüm hikayelerde bozkırı ve bu coğrafyada yaşayan insanları samimi bir dille eserlerine yansıtan “Bozkırın kalemi” Mustafa Çiftçi’nin gün yüzüne çıkmamış öykülerinden esinlenilerek senaryolaştırılan Gönül Dağı, sapsarı toprakların, yıllarca dile gelen efsanelerin, unutulmaz aşkların hikayesini anlatıyor. 

 

 

Berk Atan ve Gülsüm Ali İlhan’ın başrollerini üstlendiği dizi, bozkırın ortasında yer alan şirin bir kasabada yaşayan sıcakkanlı, sevecen Anadolu insanının öyküsünü, efsaneleri, gelenekleri, şehirlerde unutulmaya yüz tutmuş değerleri gönülden yaşayan, alın teriyle kazanırken sevdasını yüreğiyle hisseden, umutları ve hayalleri uğruna yaşam mücadelesi veren insanları anlatıyor.
 
Gönül Dağı
Çocukluk aşkı Dilek’le bir gün buluşma hayali kuran Taner’in kuzenleriyle yaptığı müthiş icat… Düğüncüleri, ağıtçıları, gelenekleri, tüm samimiyetiyle Anadolu insanı... Bozkır topraklarının süsü özgürlük timsali Yılki Atları... 
 
Gönül Dağı, yakında TRT 1 ekranlarında... 
Gönül Dağı

Paylaş

Yorum yapın

 

Tüm Gönül Dağı Bilgileri