BluTV'den ilk özel yapım film ve iki yeni dizi projesi geliyor

22.04.2020 Alef
Alef

 7Yüz, Alef, Bartu Ben, Bozkır,  Masum, Sıfır 1, Yaşamayanlar gibi ses getiren çok sayıda orijinal diziyi izleyicilerle buluşturan, dijital içerik platformu BluTV'den yeni dizi projelerinin yanı sıra ilk orijinal sinema filmi haberi de geldi. “Saygı – Bir Ercüment Çözer Dizisi” ve Yeşilçam sinemasının perde arkasının anlatıldığı dizinin yanı sıra BluTV’nin ilk özel yapım sinema filmi olan “İnsanlar İkiye Ayrılır” çekimlere başlamak için gün sayıyor.

 
BluTV Dramalar Müdürü Sarp Kalfaoğlu, BluTV'nin Instagram hesabından yapılan canlı yayında “Şu anda çekimlere bir süre ara verilmiş olsa da izleyicilerimiz için yeni yapımlar planlamaya devam ediyoruz. Pandemi sürecini atlatmamızın ardından hızla çekimlere başlanacak ve ilgi çekici içerikler izleyicisine kavuşacak. “Saygı – Bir Ercüment Çözer Dizisi” ve tozpembe görünen Yeşilçam sinemasının perde arkasının anlatıldığı dizi gibi heyecan verici içeriklerin yanı sıra ilk özel yapım sinema filmimiz olan “İnsanlar İkiye Ayrılır” ile izleyicilere yeni içerikler sunmaya devam edeceğiz” sözleriyle izleyicilere müjdeli haberleri verdi.

 

 

Saygı – Bir Ercüment Çözer Dizisi
 
Yine BluTV'de yayınlanmış olan Behzat Ç'nin fenomen karakterlerinden Ercüment Çözer’in hikâyesini anlatılacağı "Saygı" Türkiye’nin ilk dijital spin-off’u olma özelliğini taşıyor. Ercüment Çözer rolünde usta oyuncu Nejat İşler’e, Helen rolüyle Miray Daner ve Savaş rolü ile Boran Kuzum’un eşlik edeceği dizinin konusu şöyle:  Toplumdaki büyük çürüyüşün gündelik hayattaki saygısızlıklardan türediğine inanan sosyopat Ercüment Çözer’in yolu bir gün, kendisiyle aynı amaç uğruna hareket ettiğine inandığı iki genç ile kesişir. Kudretli ama kendi içinde sayısız yarası bulunan Çözer, Helen ve Savaş adındaki bu iki idealist gence kol kanat gerer.
 
 
İnsanlar İkiye Ayrılır
 
BluTV’nin ilk özel yapım sinema filmi 'İnsanlar İkiye Ayrılır' bankaların çeşitli sebeplerden peşine düşemedikleri borçları satın alıp, her ne pahasına olursa olsun tahsil etmeyi kendine misyon edinmiş bir şirketin çalışanlarının hikâyesini anlatıyor. BluTV’nin çok sevilen ve 7 bölümden oluşan antolojik dizisi 7YÜZ’ün ek bir bölümü gibi tasarlanan projenin tasarımcı, yönetmen ve senarist koltuğunda Karışık Kaset (2014) filminden tanıdığımız Tunç Şahin oturuyor.
 
 
Yeşilçam’dan heyecan verici bir hikaye geliyor
 
İlk sezonunun senaryo yazım süreci tamamlanmış olan ve Yeşilçam’ı konu alan dizi, “Bir film yaparım, hastalar iyileşir, mevsim değişir” diyen uslanmaz âşık Semih Ateş’in hikâyesini anlatıyor. Yeşilçam: Bir Sinema Hayvanı kod adlı dizinin senaristliğini Bozkır ve Halka dizileriyle adından sıkça söz ettiren Levent Cantek ile Halka, Ölümlü Dünya (2017) ve Nadide Hayat (2014) projeleriyle tanınan Volkan Sümbül üstleniyor.


Paylaş

Yorum yapın

 

Tüm Alef Bilgileri