BluTV'den büyük ses getirecek yeni bir dizi projesi geliyor: Alef

05.11.2019 Alef
Alef
Dijital içerik platformu BluTV çok ses getirecek, mistik polisiye türünde yeni bir projeyi ekrana getirmeye hazırlanıyor. Kenan İmirzalıoğlu, Ahmet Mümtaz Taylan ve Melisa Sözen’in başrollerini paylaşacağı ‘Alef’ isimli dizinin yönetmen koltuğunda ödüllü yönetmen Emin Alper oturuyor. May Prodüksiyon imzalı dizi, heyecan verici ve farklı konusu, ilgi çekici oyuncu kadrosuyla dikkat çekecek.  
 
Sekiz bölümlük polisiye türündeki ‘Alef’, İstanbul Boğazı’nda bir cesedin bulunmasının ardından ortaya çıkan çeşitli cinayetlerin sırrını çözmeye çalışan iki dedektifin hikayesini konu alıyor. 
 
Dizi, Mehmed Bir Cihan Fatih'inden beri ekrandan uzak olan ve geçtiğimiz haftalarda sunuculuk yönüyle ekranlara dönen Kenan İmirzalıoğlunu, son olarak yine bir polisiye olan Halka'da izlediğimiz Ahmet Mümtaz Taylan'ı ve yine bir BluTv projesi olan 7 Yüz'den beri ekranda göremediğimiz Melisa Sözen'i bir araya getiriyor.

 

 

Osmanlı ve İslam Tarihi’nden izler taşıyan, oyuncuların geçtiğimiz günlerde ilk tanıtım çekimleri için bir araya geldiği dizide genç ve hırslı dedektif Kemal (Kenan İmirzalıoğlu) ile tecrübeli ortağı Settar (Ahmet Mümtaz Taylan), İstanbul’da işlenen gizemli bir seri cinayet vakasının peşine düşecek. Hem kişisel hayatları hem de olaylara yaklaşımlarıyla birbirine tamamen zıt bu ikiliye, bir üniversitede öğretim görevlisi olan Yaşar (Melisa Sözen) da katılacak. Ekip, cinayetleri çözmeye çalışırken buldukları her delille yüzyıllar boyu saklı kalan bir sır perdesini de aralayacak.  
Oyuncu kadrosu ve hikayesiyle şimdiden merak uyandıran, temelleri tarihe dayanan ve tasavvufi öğelerle donatılmış mistik polisiye dizi ‘Alef’, 2020 yılında BluTV’de izleyicilerle buluşacak.
 

 


Paylaş

Yorum yapın

 

Tüm Alef Bilgileri