BluTV ve FX'in yeni dizisi Alef'in başrol oyuncuları fotoğraf çekimi için bir araya geldi

13.12.2019 Alef
Alef

Masum, Bozkır, Bartu Ben ve 7Yüz gibi pek çok sevilen yapımı diziseverlerle buluşturan dijital içerik platformu BluTV ile ‘The Walking Dead’, ‘American Horror Story’ ve ‘The Simpsons’ gibi dünyaca ünlü dizi ve animasyonların kanalı FX, ALEF için güçlerini birleştirdi.

 
Kenan İmirzalıoğlu, Ahmet Mümtaz Taylan ve Melisa Sözen’in başrollerini paylaştığı ve ödüllü yönetmen Emin Alper’in yöneteceği, May Prodüksiyon imzalı ‘Alef’, diziseverlerle 2020 yılında buluşmaya hazırlanıyor. Senaryosunu Emre Kayış’ın kaleme aldığı, mistik polisiye tarzındaki dizinin başrol oyuncuları, Kenan İmirzalıoğlu, Melisa Sözen ve Ahmet Mümtaz Taylan geçtiğimiz günlerde fotoğraf çekimleri için buluştu. 

 

 

Sekiz bölümlük sıra dışı polisiye dizi, İstanbul Boğazı’nda bir cesedin bulunmasının ardından ortaya çıkan çeşitli cinayetlerin sırrını çözmeye çalışan iki dedektifin hikayesini konu alıyor. 
 
Osmanlı ve İslam Tarihi’nden izler taşıyan dizi, gizemli yönüyle oyunculara da büyük heyecan yaşatıyor. Bir seri cinayet vakasının peşine düşecek hırslı dedektif Kemal, tecrübeli ortağı Settar ve de bir üniversitede öğretim görevlisi olan Yaşar karakterlerine hayat verecek İmirzalıoğlu, Taylan ve Sözen, şimdiden ‘Alef’in diziseverlerle buluşacağı günü bekliyor. 
 
Temelleri tarihe dayanan ve tasavvufi öğelerle donatılmış mistik polisiye dizi, 2020 yılında BluTV ve FX’te aynı anda ekranlara gelecek. 

Paylaş

Yorum yapın

 

Tüm Alef Bilgileri