Bennu Yıldırımlar: 'Oyuncu olmak hedeflerim arasında değildi.'

29.12.2018 Kadın
Kadın

Ünlü oyuncu Bennu Yıldırımlar, Uşak Üniversitesi İletişim Topluluğu’nca düzenlenen 5. Uluslararası Uşak Kanatlı Denizatı Kısa Film Festivali’nin söyleşi konuğu oldu. 

Rol aldığı ‘Kadın’ dizisinin yoğun set programına rağmen sene içerisinde birçok film festivalinde jüri üyeliği de yapan Yıldırımlar, ana seçici kurul üyesi olduğu festivalde öğrencilerle buluşarak tecrübelerini paylaştı.

Çok sayıda genç iletişimcinin katıldığı söyleşide gelen soruları içtenlikle yanıtlayan başarılı oyuncu, “Oyuncu olmak hedeflerim arasında değildi. Sadece denemek istedim ve ilerledikçe daha da çok sevdim. Eğitim hayatım boyunca çok değerli hocalarım oldu. Ancak hiç kimseyi idol haline getirmedim. Oyunculuk insanın kendi içindeki bir yol, içsel bir süreçtir. Ne kadar iyi oynadığın konusunda kendinle yüzleşirsin” dedi.

 

 

“TİYATRO NEFES ALDIĞIM YER”
2019 sezonunda ‘12. Gece’ oyununu yeniden sahneleyeceğinin müjdesini de veren Yıldırımlar, televizyonun aksine tiyatro sahnesinde farklı karakterleri yansıtıyor olmanın daha iyi hissettirdiğini söyleyerek “Televizyonda oyunculuklar daha sınırlı oluyor. Tiyatro sahnesinde ise algıların açılıyor, kendini ve sınırlarını zorlayabiliyorsun. Tiyatro, beslendiğim ve nefes aldığım yer. Sahnede seyirciyi şaşırtmayı seviyorum” açıklamasında bulundu. 

Keyifli geçen söyleşinin ardından öğrencilere samimi sohbetlerinden ve güzel sorularından, Uşak Üniversitesi’ne ise davetinden ötürü teşekkürlerini ileten Yıldırımlar, birlikte fotoğraf çektirmek isteyen hayranlarını da kırmadı.
 


Paylaş

Yorum yapın

 

Tüm Kadın Bilgileri