Akıncı'nın kostümü aylar süren titiz bir çalışmayla hazırlandı

06.01.2021 Akıncı
Akıncı

Atv'nin yeni süper kahraman dizisinin ana karakteri 'Akıncı’nın kostümü, motosikleti, silahları uzun ve titiz bir çalışmanın ürünü. Şükrü Özyıldız’ın canlandırdığı Akıncı’nın herkesin merak ettiği kostümü, aylar süren bir hazırlığın sonucunda ortaya çıktı. Akıncı, her çatışmanın içine kostümüyle giriyor, tüm mücadelesini onunla veriyor; aynı zamanda kostümü sayesinde kimliğini gizliyor. 

 

 

 

Ünlü Çizer Ergün Gündüz Tasarımı
Kostümün tasarımındaki imza Türk çizgi roman dünyasının yakından tanıdığı bir isme ait. Ergün Gündüz’ün tasarladığı kostüm; Hollywood’da süper kahraman hikayelerini konu alan bir çok dizi ve sinema filminin kostümlerini üretmiş olan Fransız Parallel Life Studios firması tarafından özel olarak üretildi. Pandemi döneminde gerçekleşen üretim sürecinde Parallel Life Studios tasarımcıları sıkça Türkiye’ye gelerek Şükrü Özyıldız ile özel provalar gerçekleştirdi. Türkiye’de bugüne kadar hiç kullanılmamış bir kumaş da bu kostüm için özel olarak üretildi. Akıncı’nın sembolü olan ‘Hilal’ ayrıntısı ise kostümün göğsüne ayrı olarak işlendi.  
 
Akıncı’nın kostümü kadar kullandığı silahlarda özel üretim detaylar arasında yer alıyor. Akıncı’nın hedefi şaşırmayan ve düşmanlarının korkulu rüyası haline gelen silahları da tıpkı kostümü gibi özel olarak tasarlandı ve üretildi.  
 
Akıncı, cuma akşamları saat 20.00’da, Atv'de izleyiciyle buluşuyor. 

Paylaş

Yorum yapın

 

Tüm Akıncı Bilgileri