ALEF'in galası online olarak gerçekleştirildi

10.04.2020 Alef
Alef

Kenan İmirzalıoğlu, Ahmet Mümtaz Taylan ve Melisa Sözen'in başrollerini paylaştığı; Emin Alper'in yönettiği, BluTV ve FX’in ortak projesi Alef bu akşam izleyicisiyle buluşuyor. 

Dizinin galası ise, sosyal izolasyon nedeniyle online olarak gerçekleştirildi. İlk iki bölümü izlemek üzere, gizli bir şifre ile girilen galada konukları, dizinin başrol oyuncuları İmirzalıoğlu, Taylan ve Melisa Sözen'in, yönetmen Emin Alper'in ve Metin Alihan Yalçındağ'ın videoları karşıladı.  
 
Mistik polisiye türün sekiz bölümlük ALEF'in galasında ilk iki bölümü izleyen konuklar yorumlarını #alefgalasındaydım hashtagi ile paylaştı. ALEF için yapılan Türkiye’nin ilk online galasına katılan yüzlerce davetli arasından bazılarının yorumları ise şöyle: 
 
Alper Saldıran: Meraktan çatlayacağım. Bütün sezonu bir an once izlemek istiyorum. Duygum tam anlamıyla bu şekildedir. 

 

 

Birce Akalay: Dün gece büyük keyifle bu sürükleyici hikayeyi izledim. Online gala da olabiliyormuş. Biz de hızlıca adapte olduk. Tüm Alef ekibini yürekten tebrik ediyorum. Her karesi incelikle düşünülmüş, tasarlanmış ve oynanmış bir dünya Alef. Bu özenli emeklerin destekçisi ve takipçisi oluyorsak ne mutlu. Tüm meslektaşlarımı ve ekibi elbette bu çok önemli ama özellikle, yönetmen, görüntü yönetmeni, ışık ekibi ve sanat grubunu kucaklamak istedim. 
 
Hande Erçel: Başladığı andan itibaren yerimden kalkmadan izledim, erkenden bitirmişim. Herkesin ellerine, emeklerine sağlık! Farklı ve cesur işlerin böyle iyi oluşu ne güzel. Hepimizi heyecanlandırıyor. 
 
Hande Doğandemir: Emin Alper her işini merakla beklediğim bir yönetmen. Bu sefer de bir digital diziyle çıktı karşımıza. Oyunculuklar, hikaye örgüsünün heyecanı, harika görüntüler, müzikler ve rejisiyle çok etkileyiciydi. Ayrıca bulunduğumuz bu günler şartlarında ilk defa düzenlenen ‘online gala’da emeği geçen herkesi tebrik ederim. 
 
Hatice Şendil: Biri geleneksel, diğeri modern iki farklı bakış açısının peşine takılıp bir serüvene tanık oluyoruz. İçine çekildiğimiz dünyada mesele tüm boyutuyla bize ‘ötekileştirme” diyor. Ustaca betimlenmiş dingin bir ilgi çekiciliğe sahip. Metnin tavrı ve konusu, rejinin ritmiyle birleşince gerçeklik algısı ön plana çıkıyor. Şimdiden merakla diğer bölümlerini bekliyorum. Emek veren herkesin eline sağlık. 
 
Sinem Kobal: Alef’in etkileyici hikayesi, Emin Alper’in hayranlık duyduğum farklı dünyasında, sürükleyici temposuyla bir anda adeta sizi içine çekiyor. Deniz Kobanay’ın dokunuşu, dekorlarda kullanılan özenle seçilmiş sanat eserleriyle, renkleriyle göz dolduruyor. Şahane oyuncuların performanslarıyla harmanlanan hikayenin içinde müthiş bir maceraya atlamış hissettim. Emeği geçen herkesi kutluyorum. Alef’i kaçırmayın. 

 

 

Selma Ergeç: Alef sürükleyici ve aynı zamanda derinlikli bir polisiye dizi olmus. Rejisi, basrollerden en ufak role kadar basarili oyunculuklari, gerçekçi plastik makyaj uygulamalari, detayli görüntü ve sanat yönetimi ile beraber, inandirici ve ilgi cekici bir dünya yaratılmış. Herkesin emeğine sağlık. 
 
Umut Kurt: Atmosferi, hikayenin akıcılığı, anlaşılırlığı ve gerçekçiliği harika. Özellikle reji, oyunculuklar, görüntü yönetimi ve sanat ekibi harikalar yaratmış. Senaryodaki merak unsuru seyirciyi hiç bırakmadan bölümün sonuna kadar heyecan içinde ulaştırıyor. Polisiye hikayeye, edebiyat ve tasavvuf organik bir şekilde bağlanmış. İzlerken konular daha da açılsın istiyorsun. Her iki bölümde günlük hayatın sorunlarına gerçekçi dokunuşlar ise diziye ve karakterlere daha da yaklaştırıyor. Tüm ekibi tebrik ediyorum. Yeni bölümleri merakla ve heyecanla bekliyorum. Bu ayrıcalıklı izleme şansı için çok teşekkür ederim.
 
ALEF’in art arda ilk iki bölümü, BluTV ve FX’te bu akşam 21.30’da yayınlanacak.

Paylaş

Yorum yapın

 

Tüm Alef Bilgileri