Dokuz Oğuz dizisi kadrosunda kimler yer alıyor? Dokuz Oğuz dizisinde hangi oyuncu, hangi karakteri canlandırıyor? Dokuz Oğuz dizisinin oyuncu kadrosunda kimler var?

 

Televizyon izleyicileri Dokuz Oğuz dizisi oyuncu kadrosunda hangi oyuncunun hangi karakteri canlandırdığını merak ediyor. Dokuz Oğuz dizisi oyuncularının isimleri, Dokuz Oğuz dizisinin karakterlerinin isimleri, Dokuz Oğuz oyuncularını ve karakterlerini sizler için listeledik.Batur Karanlık: Batur Komutan, daha yolun başında vatanı uğruna sevdiklerini kaybeden ve gittikçe de karanlığa bürünen biri.

Tomris Toprak: Eskişehirli. Dört yıl önce, on yaşındaki oğlu ve eşiyle yaptığı bir yolculuk sırasında araçları bir grup terörist tarafından saldırıya uğramıştır. Tomris ve eşi saldırıyı küçük sıyrıklarla atlatırken, oğulları ağır yaralanır ve günlerce yoğun bakımda kalır. Bu olay sonrasında oğulları hayata dönse de Tomris ve eşi arasında ipler kopar. Tomris Albay, çok akıllı, seki, dirayetli, hafızası çok güçlü bir askerdir. Kurmak aklıyla hareket eder. Olayları ve sonuçları önceden sezer, ona göre planını yapar, genelde de yanılmaz. Hiçbir detayı atlamaz. Fiziksel becerileri de üst seviyededir. Türk Dünyası Acil Müdahale Timi'ni kurmak için görevlendirildiğinde hemen harekete geçer ve ilk olarak timin başına Yüzbaşı Batur Karanlık'ı getirir.  

Bilge Töreyeva: Uygur kökenli. Mücadeleci ruhuyla tanınan ve cesaretini zekasından alan bir savaşçı.
 

 

 

Tüm Dokuz Oğuz Bilgileri