1001 Tv > Biyografiler > Yasemin Szawlowski

Yasemin Szawlowski

Yasemin Szawlowski kimdir? Yasemin Szawlowski hangi dizide oynuyor? Yasemin Szawlowski, Pera Palasta Gece Yarısı dizisinde hangi karakteri canlandırıyor? Yasemin Szawlowski hangi dizilerde oynadı? Sonya karakterini hangi oyuncu canlandırıyor?


 

Dizi: Pera Palasta Gece Yarısı |  Rol: Sonya

Dizi: Vatanım Sensin |  Rol: Eleni

Yasemin Szawlowski 'Pera Palasta Gece Yarısı' dizisinde 'Sonya' karakterini canlandırmaktadır.
Yasemin Szawlowski

Özgeçmiş:

Yasemin Szawlowski 1992 Londra doğumlu. 3 yaşında ailesiyle birlikte İstanbul’a döndü. Türkçe öğrenebilmesi için emekli edebiyat öğretmeni olan anneannesinin yanına yerleştirildi. 6 yaşındayken televizyonda izlediği bir bale gösterisiyle büyülendi ve hemen ertesi gün bale dersleri almaya başladı. Atatürk Kültür Merkezi Çocuk Balesi bölümünde sözleşmeli dansçı oldu. Yaklaşık 13 yıl boyunca çeşitli bale, opera ve çocuk oyunlarında yer aldıktan sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bale bölümünden mezun oldu. Sinema ve tiyatroya olan büyük tutkusu yüzünden kendini yine aynı konservatuvarın Tiyatro bölümünde buldu; bu yıl mezun oluyor. Son olarak TRT’de yayınlanan Büyük Sürgün Kafkasya projesinde Ayşe karakterini canlandırdı. 

 

(Kynk: istanbul.lecool.com)


Yer aldığı diziler:

Pera Palasta Gece Yarısı (Sonya, Netflix, Karga Seven Yapım, 2022), Vatanım Sensin (Eleni, Kanal D, O3 Medya), Büyük Sürgün Kafkasya (Ayşe, TRT1)Sosyal medya hesapları:   

 yaseminszawlowski/   


Ajans: Persona SanatHaftalık Dizi Programı Haftalık Kanal Programı Günlük Dizi Programı

Dijital Diziler Programı Haftalık Film Listesi

DİĞER Pera Palasta Gece Yarısı OYUNCULARI