Vildan Atasever

Vildan Atasever kimdir? Vildan Atasever hangi dizide oynuyor? Vildan Atasever, Kasaba Doktoru dizisinde hangi karakteri canlandırıyor? Vildan Atasever hangi dizilerde oynadı? Mine Yıldız karakterini hangi oyuncu canlandırıyor?


 

Dizi: Kasaba Doktoru |  Rol: Mine Yıldız

Dizi: Bonkis |  Rol: Ilgın

Vildan Atasever 'Kasaba Doktoru' dizisinde 'Mine Yıldız' karakterini canlandırmaktadır.
Vildan Atasever

Özgeçmiş:

1981'de Bursa'da beş çocuklu Erzurumlu bir ailenin kızı olarak dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul Bahçelievler Gürsoy Koleji'nde, Lise öğrenimini Cihangir Koleji'nde tamamladı. 15 yaşında amatör olarak tiyatro oyunculuğuna başladı. 

İlk oyunculuğunu Perihan Mağden'in yazdığı, Kutluğ Ataman'ın yönettiği İki Genç Kız filminde Handan rolünde oynadı. Daha sonra Kurtlar Vadisi adlı dizide oynadı.
 
Kadın İsterse adlı komedi dizisinde Hülya Avşar'ın kızını canlandırdı. 2005 yılında gösterime giren, Kutluğ Ataman'ın yönettiği, Perihan Mağden'in "İki Genç Kız'ın Romanı" adlı romanından uyarlanan İki Genç Kız adlı filmde yine Hülya Avşar'ın kızını oynadı. Bu ilk filmi ile Altın Portakal ödülü kazandı. İlk filminde bu önemli ödülü alması oldukça tartışıldı. Daha sonra 2006 yılında gösterime giren Kader filminde yer aldı ve 18. Ankara Uluslararası Film Festivali'nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandı. Ardından Yaralı Yürek ve Bıçak Sırtı gibi televizyon dizilerinde rol aldı. Show TV'de yayınlanan Gece Sesleri adlı dizide rol aldı. Gani Müjde'nin yazıp yönettiği Osmanlı Cumhuriyeti filminde Ata Demirer'le başrolü paylaştı ve gişede 1.423.000 kişi tarafından izlendi.[3] Ay Yapım'ın projesi, atv'de yayınlanmış olan Samanyolu dizisinde Özcan Deniz'le beraber rol aldı. Sonra TRT 1'de Boyut Film'in yapımı olan Başrolde Aşk dizisine rol aldı. Son olarak Kanal D'de yayınlanan Yazın Öyküsü dizisinde Umut karakterini canlandırmıştır. 

Yer aldığı diziler: Kasaba Doktoru (Mine Hemşire, TRT1, ARC Film, 2022), Payitaht (Saliha Sultan, TRT1, Es Film, 2020), Bonkis (BluTv, 2021), Tek Yürek (İlknur Zengin, Trt1, 2019), Klavye Delikanlıları (Show Tv), Muhteşem Yüzyıl Kösem, Yazın Öyküsü (Umut), Samanyolu, Gece Sesleri, Yaralı Yürek, Bıçak Sırtı, Kadın İsterse

Sosyal medya hesapları:   

 vildanatasever/   


Ajans: Talento Menajerlik / Tuncay AltunoğluHaftalık Dizi Programı Haftalık Kanal Programı Günlük Dizi Programı

Dijital Diziler Programı Haftalık Film Listesi

DİĞER Kasaba Doktoru OYUNCULARI