1001 Tv > Biyografiler > Uğur Çavuşoğlu

Uğur Çavuşoğlu

Uğur Çavuşoğlu kimdir? Uğur Çavuşoğlu hangi dizide oynuyor? Uğur Çavuşoğlu, Benim Hayatım dizisinde hangi karakteri canlandırıyor? Uğur Çavuşoğlu hangi dizilerde oynadı? karakterini hangi oyuncu canlandırıyor?


 

Dizi: Benim Hayatım |  Rol: 

Dizi: Kazara Aşk |  Rol: Tahsin Saydam

Uğur Çavuşoğlu 'Benim Hayatım' dizisinde '' karakterini canlandırmaktadır.
Uğur Çavuşoğlu

Özgeçmiş:

1967 yılında Artvin'de doğan Uğur Çavuşoğlu, Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro bölümü mezunudur.

Her Şey Güzel Olacak, Cebimde Çok Küçük Elma Var, Yalı, Kopgel Taksi, Sahte Dünyalar, Sihirli Ceket, Yaban, 80. Adım, Kış Çiçeği, Sıcak Saatler, Ateş Dansı, Kara Kentin Çocukları, Devlerin Aşkı, Beni Unutma, Bir Dilim Aşk, Ateşli Topraklar, Yersiz Yurtsuz, Hayat Türküsü, Unutma Beni, Dürüye’nin Güğümleri ve Osmanlı Tokadı gibi sinema ve TV projelerinde yer almıştır.
 
Van Devlet Tiyatrosunda da görev yapan Uğur Çavuşoğlu’nun rol aldığı oyunlar arasında Rosa Luxembourg, Benerci Kendini Niçin Öldürdü, Londra Caddesi, Ateşli Sabır, Palto, Bir Ceza Avukatının Anıları, Taziye, Hüznün Coşkusu, Azizname, Misafir, Romeo ve Juliet, Rembetiko, Fosforlu Cevriye, Gizler Çarşısı ve Euridice’nin Elleri yer almaktadır.
 
Uğur Çavuşoğlu’nun şu an baskısı maalesef olmayan “Kadın!Şah!” isimli bir de şiir kitabı vardır. Sanatçı ayrıca ÇASOD En İyi Oyuncu “Mansiyon” ödülüne sahiptir.
 
(Kaynak: ugurcavusoglu.com)

Yer aldığı diziler: Kazara Aşk (Tahsin, Star Tv, Koliba Film, 2021), Sen Anlat Karadeniz (Genco, Atv, Sinegraf, 2019), Ege'nin Hamsisi (Şevket Gerginoğlu, Trt1, 2018), Dip (Puhu Tv, 2018), Meryem (Yurdal Sargun, Kanal D, 2017), Hayat Sevince Güzel (Salih Toprak, Fox, 2016), Osmanlı Tokadı (Doğan Bey, Trt1, 2018), Dürüye'nin Güğümleri (Duran Ağa, Star Tv)

Sosyal medya hesapları:   
 ugurcavusoglu
  

Haftalık Dizi Programı Haftalık Kanal Programı Günlük Dizi Programı

Dijital Diziler Programı Haftalık Film Listesi

DİĞER Benim Hayatım OYUNCULARI