Ufuk Bayraktar

Ufuk Bayraktar kimdir? Ufuk Bayraktar hangi dizide oynuyor? Ufuk Bayraktar, Vatanım Sensin dizisinde hangi karakteri canlandırıyor? Ufuk Bayraktar hangi dizilerde oynadı? Dağıstanlı karakterini hangi oyuncu canlandırıyor?


 

Dizi: Vatanım Sensin |  Rol: Dağıstanlı

Ufuk Bayraktar 'Vatanım Sensin' dizisinde 'Dağıstanlı' karakterini canlandırmaktadır.
Ufuk Bayraktar

Özgeçmiş:

12 Eylül 1981 doğumlu, Türk sinema ve dizi oyuncusudur. Liseyi Gürsoy Koleji'nde okuduktan sonra üniversiteye gitmeme kararı aldı ve babası Cevahir Bayraktar'ın Cihangir'de işlettiği Firuzağa Kahvesi'nde çalışmaya başladı. Burada Zeki Demirkubuz tarafından keşfedildi ve yönetmenin Bekleme Odası ile Kader (Antalya Altın Portakal Film Festivali Behlül Dal Genç Yetenek Özel Ödülü, İstanbul Film Festivali En İyi Erkek Oyuncu Ödülü, Sinema Yazarları Derneği Ödülleri Umut Veren Genç Oyuncu Ödülü) adlı filmlerinde rol adlı. Daha sonra Nuri Bilge Ceylan'ın İklimler, Semih Kaplanoğlu'nun Yumurta, Cemal Şan'ın Ali'nin Sekiz Günü ve Feo Aladağ'ın Ayrılık adlı filmlerinde rol aldı.

Atv'de yayılanan Ezel dizisinde Tuncel Kurtiz'in oynadığı Ramiz Karaeski karakterinin gençliğini canlandırdı.


Yer aldığı diziler: Vatanım Sensin (Dağıstanlı), Sevda Kuşun Kanadında, Kartallar Yüksek Uçar (2007), Ezel (Ramiz'in gençliği, 2009-2011), Yeni Baştan (2009)


  


Ajans: Ubay MenajerlikHaftalık Dizi Programı Haftalık Kanal Programı Günlük Dizi Programı

Dijital Diziler Programı Haftalık Film Listesi

DİĞER Vatanım Sensin OYUNCULARI