Modellik oyunculuk için bir basamaktı...

20.03.2015
Modellik oyunculuk için bir basamaktı
2009’da Türkiye’de Best Model seçilen Erkan Meriç, ertesi yıl da Bulgaristan’da dünya birincisi seçilmişti. Şu günlerde ise esas amacı olan oyunculukta iddialı bir performans sergiliyor. Bedel dizisinde rol alan Meriç, “Kendimle başbaşa kalmayı severim” diyor
 
Kendinizden bahseder misiniz? Adana doğumluyum, ama küçük yaştan itibaren Mersin’de büyüdüm. Ünivesiteye kadar ailemle beraber oradaydım. Mersin Üniversitesi Elektronik mezunuyum. Hem okuyor hem çalışıyordum. Önceleri bir otelde animasyon ekibindeydim. Daha sonra, bir gece klübünde bodyguardlık yaptım. Ta ki, Best Model yarışmasını araştırmaya başlayıncaya kadar. Popüler bir çok oyuncunun, bu yarışma sayesinde adını duyurduğunu fark ettim ve ben de  şansımı denemek istedim. Bu hayalimin gerçekleşebileceğini çok fazla  düşünmemiştim. Ama öyle olmadı. Şanslıydım ve 2009 yılında Best Model birincisi oldum. 2010 yılında ise Bulgaristan’da Dünya birincisi seçildim. Bununla beraber İstanbul hayatım başladı. Hem modellik yapıyor hem oyunculuk eğitimleri alıyordum çünkü amacım oyuncu olmaktı.

Küçük yaşta bu sektörün içine girdiniz değil mi?
Mersin’de bir tekstil firması, onlar için modellik yapmamı istedi ben de kabul ettim. Ve tüm billbordlarda fotoğraflarım yer aldı, sanırım bu olay benim çok hoşuma gitmişti. Modellikle ilgili araştırmalara başladım ve karşıma Best Model yarışması çıktı.
 
Birinciliğin ardından neler yaptınız?
Best Model olduktan sonra modellik camiasında  adımı duyurmuş oldum. Birçok defilede yer aldım. Ancak benim esas hedefim oyuncu olmaktı, modelliği bir basamak olarak görüyordum, oyunculuk eğitimleri almaya başladım.

(Kaynak: EKİN GÜCÜK / Gazetevatan.com - Fotoğraf: Elif MANDAN)
 

 

 Kaynak: gazetevatan.com

Paylaş

Yorum yapın

Erkan Meriç Röportajları

 

Tüm Erkan Meriç Bilgileri