Öykü Karayel

Öykü Karayel kimdir? Öykü Karayel hangi dizide oynuyor? Öykü Karayel, Kara dizisinde hangi karakteri canlandırıyor? Öykü Karayel hangi dizilerde oynadı? Zeynep Çınar karakterini hangi oyuncu canlandırıyor?


 

Dizi: Kara |  Rol: Zeynep Çınar

Dizi: Kaderimin Oyunu |  Rol: Asiye

Öykü Karayel 'Kara' dizisinde 'Zeynep Çınar' karakterini canlandırmaktadır.
Öykü Karayel

Özgeçmiş:

20 Ağustos 1990'da İstanbul’da doğan Öykü Karayel, Çemberlitaş Kız Lisesi mezunudur. İkiz kardeşi vardır.[3] Kenter Tiyatrosu’nda kısa bir eğitim aldıktan sonra, 2007 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’ne girdi. Henüz konservatuar öğrencisiyken, Tiyatro Krek’in Güzel Şeyler Bizim Tarafta adlı oyunu için yapılan seçmelere katıldı ve 30 aday arasından Ayşe rolünü oynamaya hak kazandı. İlk profesyonel deneyimi olan; Güzel Şeyler Bizim Tarafta adlı tiyatro oyunundaki Ayşe rolüyle, 16. Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Ödülleri’nde, Efes Özel Ödülü’nü ve Tiyatro Eleştirmenleri Birliği Genç Yetenek Ödülü’nü almayı başardı.

Kuzey Güney adlı tv dizisinde, Cemre Çayak karakterini canlandırmıştır.  2014 yılında Moda Sahnesi'nde Katil Joe oyunu ile seyirci karşısına çıkmıştır. Kara Para Aşk adlı tv dizisine 30. bölüm ile dahil olmuş ve dizide İpek karakterini canlandırmıştır. Şu anda Muhteşem Yüzyıl: Kösem dizisinde rol almaktadır.

 

Kaynak: Vikipedi


Yer aldığı diziler:

Kara (Show TV, Most Production, 2023)
Kaderimin Oyunu (Star Tv, NGM Medya, 2021)
Bir Başkadır (Netflix, 2020)
Muhteşem İkili (Kanal D, 2018)
Kalp Atışı (Eylül Erdem)
Kara Para Aşk
Kuzey Güney (2011-2012)
  

Haftalık Dizi Programı Haftalık Kanal Programı Günlük Dizi Programı

Dijital Diziler Programı Haftalık Film Listesi

DİĞER Kara OYUNCULARI