Nilperi Şahinkaya

Dizi: Aynen Aynen |  Rol: Nil

Dizi: Kral |  Rol: Güneş

Oyuncuya ait sosyal medya hesapları:               

Ajans:

Nilperi Şahinkaya Özgeçmiş:

23 Şubat 1988 Senegal doğumlu Nilperi Şahinkaya; ilkokul eğitimini Paris’te, ortaokul eğitimini Bern’de aldı. 2003 yılında Ankara’ya yerleşip, 2006’da Charles de Gaulle Fransız Lisesini bitirdi ve 2006-2010 yılları arasında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesinde okudu. Çok ülke gezmesinde babasının rolü büyüktür çünkü babası bir diplomattır. Okul yıllarında Deniz Yıldızı adlı dizide rol aldı.

2010’un Haziran ayında Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisine seçilerek İstanbul’a yerleşti. Öyle Bir Geçer Zaman ki'de canlandırdığı Mesude karakteri ardından Kayıp dizisinde Defne ve Sedef karakterlerine can verdi. Kiraz Mevsimi adlı dizide başrollerden biri olan Şeyma karakteri ile büyük çıkış yaptı. ayrıca Hira Tekindor'un yönetmenliği ile başrollerini Zerrin Tekindor, Tardu Flordun, Şükrü Özyıldız ile paylaştığı, Oyun Atölyesinde sahnelenen Kim Korkar Hain Kurttan oyununda Honey karakterini canlandırmıştır.

Kaynak: Vikipedi


Yer aldığı diziler: Aynen Aynen (Nil, Blu Tv, 2020), Kral (Atv, 2020), Kuzgun (Güneş, Star Tv, Ay Yapım, 2019), Yaşamayanlar (Melisa, Blu Tv, 2018), Nolur Ayrılalım (Temmuz Akıncı), Öyle Bir Geçer Zaman ki

Paylaş

 

Tüm Nilperi Şahinkaya Bilgileri