Nihat Altınkaya

Dizi: Elimi Bırakma |  Rol: 

Oyuncuya ait sosyal medya hesapları:               

Ajans:

Nihat Altınkaya Özgeçmiş:

Nihat Alptuğ Altınkaya, 28 Eylül 1979, Karabük doğumludur. 2005 yılında Fear Factor programına katılıp ilk turda elenmiş olan Altınkaya, 2012 Survivor Ünlüler - Gönüllüler yarışma programının birincisi olmuştur.

 
Rizeli bir ailenin ortanca çocuğu olan Altınkaya, ilk, orta ve lise eğitimini Karabük’te almıştır. İki kız kardeşi vardır. Annesi banka memuresidir, babası ise demir çelik işiyle uğraşmıştır.Karabük Demir Çelik Lisesi'nde ve Ankara Emlak Bankası Spor Kulübü'nde iki sene profesyonel voleybol oynamıştır. On yedi yaşındayken sakatlandığı için voleybolu bırakmış, Ayvalık'ta bir gece kulübünde güvenlik görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Daha sonra İstanbul'a taşındığında buradaki gece kulüplerinde çalışırken boks eğitimi almış Fenerbahçe Boks Kulübü'nde yer almıştır. Yolda yürürken keşfedilmiş ve önce modellik sonra oyunculuk yapmaya başlamıştır. İstanbul’da yaşamaktadır. Evlidir ve iki kız çocuğu babasıdır.
 
Funda Arar’ın 'Özledim' şarkısının klibinde oynadıktan sonra mankenlik ve modellik yapmıştır. Daha sonra oyunculuk kariyeri başlayan Altınkaya, Belçika ortak yapımı Turkuaz filmi dahil üç sinema filminde başrolde, Yaparak Dökümü, Dudaktan Kalbe, Kahramanlar, Unutulmaz, Karadayı, Kara Para Aşk, Karadayı gibi dizilerde rol almıştır. Oyuncu "Ekol Drama Sanat Evi"nde Ayla Algan ve İpek Bilgin gibi eğitmenlerden tiyatro sanatı eğitimi almıştır. Kağan Erturan’ın ilk uzun metraj filmi olan En Mutlu Olduğum Yer filminde Ezgi Asaroğlu ile baş rolü paylaşmıştır.

Yer aldığı diziler: Elimi Bırakma (Trt1, Söz (Yarbay Erdem Korkmaz, Star Tv, 2019), Yüksek Sosyete (Levent Karatay), Kara Para Aşk, Yaprak Dökümü

Paylaş

 

Tüm Nihat Altınkaya Bilgileri