1001 Tv > Biyografiler > Necmettin Çobanoğlu

Necmettin Çobanoğlu

Necmettin Çobanoğlu kimdir? Necmettin Çobanoğlu hangi dizide oynuyor? Necmettin Çobanoğlu, Aşk ve Mavi dizisinde hangi karakteri canlandırıyor? Necmettin Çobanoğlu hangi dizilerde oynadı? Mahmut karakterini hangi oyuncu canlandırıyor?


 

Dizi: Aşk ve Mavi |  Rol: Mahmut

Necmettin Çobanoğlu 'Aşk ve Mavi' dizisinde 'Mahmut' karakterini canlandırmaktadır.
Necmettin Çobanoğlu

Özgeçmiş:

 Necmettin Çobağnoğlu 1953 yılında, Refahiye, Erzincan'da doğdu. Refahiye'nin Hanzar (Teknecik) köyünde doğan sanatçı özellikle Yılmaz Güney'in Yol filmindeki rolüyle tanınır.

 
Sanat dünyasına girişi, çekim setlerinde yardımcı eleman olarak (1967) başlayan Çobanoğlu, askerliğinin ardından Yeşilçam'da set işçiliğinin yanı sıra dublör olarak da çalışmayı sürdürdü. Bir süre sonra prodüksiyon işleriyle ilgilenmeye başlayan sanatçı, 12 Eylül Darbesi'nde, Sine-sen yöneticisi olduğu için yargılandı. 1992'de beraat eden Necmettin Çobanoğlu, 1999 seçimlerinde ÖDP'den milletvekili adayı oldu, ancak parti barajı geçemediğinden seçilemedi. Sinema filmlerinde rol alan sanatçı, halen sinema alanında çalışmaya devam etmektedir. Sanatçıya 47. Uluslararası Antalya Film Festivalinde "Sinemada Emek Ödülü" verilmiştir. 
 
(Kaynak: Vikipedi)

Yer aldığı diziler: Aşk ve Mavi (Mahmut) (Atv, 2016), Benim İçin Üzülme (Davut) (Show Tv)


  

Haftalık Dizi Programı Haftalık Kanal Programı Günlük Dizi Programı

Dijital Diziler Programı Haftalık Film Listesi

DİĞER Aşk ve Mavi OYUNCULARI