1001 Tv > Biyografiler > Kıvanç Tatlıtuğ

Kıvanç Tatlıtuğ

Kıvanç Tatlıtuğ kimdir? Kıvanç Tatlıtuğ hangi dizide oynuyor? Kıvanç Tatlıtuğ, Aile dizisinde hangi karakteri canlandırıyor? Kıvanç Tatlıtuğ hangi dizilerde oynadı? Aslan Soykan karakterini hangi oyuncu canlandırıyor?


 

Dizi: Aile |  Rol: Aslan Soykan

Dizi: Yakamoz S-245 |  Rol: Kadir

Kıvanç Tatlıtuğ 'Aile' dizisinde 'Aslan Soykan' karakterini canlandırmaktadır.
Kıvanç Tatlıtuğ

Özgeçmiş:

27 Ekim 1983 Adana doğumlu. 2002 yılında Best Model of Turkey ve ardından da Best Model of the World seçilmesiyle adını duyurmuştur. Fakat popülerliğini 2005'te başlayan oyunculuk kariyeriyle sağlamıştır. İlk olarak Gümüş adlı dizide canlandırdığı Mehmet karakteriyle adından söz ettiren Tatlıtuğ, ardından Menekşe ile Halil adlı dizide Halil karakterini canlandırmıştır. Asıl çıkışını ise Halid Ziya Uşaklıgil'in aynı adlı romanından uyarlanan Aşk-ı Memnu ile yaptı. Behlül karakterini canlandırdığı dizide, başrolü Beren Saat ile paylaştı. 2010'da 4 bölümlük konuk oyuncu olarak Ezel dizisinde oynadı ve bu dizide Sekiz karakterini canlandırdı.2011-2013 yılları arasında ise Kuzey Güney adlı dizide Kuzey rolünü oynamıştır. Son olarak Kurt Seyit ve Şura dizisinde, Farah Zeynep Abdullah ile baş rolü paylaşmıştır. Oyuncu şubat 2016'da, Star TV'de yayınlanacak ve yapımcılığını Ay Yapım'ın üstleneceği Siyah-Beyaz adlı dizi ile, 2 yıl aradan sonra ekranlara geri dönecek.

2013'te Yılmaz Erdoğan'ın yazıp yönettiği şiirsel hayatı konu alan Kelebeğin Rüyası adlı dram filminde Mert Fırat ile başrolleri paylaştı. Tatlıtuğ, II. Dünya Savaşı döneminde Zonguldak'ta yaşayan ve genç yaşta veremden ölen şairler Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu'nun hayat hikayesini anlatan "Kelebeğin Rüyası" filminde, Muzaffer karakterini canlandırmıştır.

Yer aldığı diziler:

Aile (Show Tv, Ay Yapım, 2022), Yakamoz S-245 (Netflix, 2022), Çarpışma (Başkomiser Kadir, Show Tv, 2018), Cesur ve Güzel (Cesur Alemdaroğlu, Kanal D), Kurt Seyit ve Şura (Kurt Seyit), Ezel (Sekiz, atv), Kuzey Güney (Kuzey, Kanal D), Aşk-ı Memnu (Behlül, Kanal D), Menekşe ile Halil, Gümüş (Mehmet, Kanal D)
  

Haftalık Dizi Programı Haftalık Kanal Programı Günlük Dizi Programı

Dijital Diziler Programı Haftalık Film Listesi

DİĞER Aile OYUNCULARI