Kenan Acar

Dizi: Çocuk |  Rol: Murat Karasu

Kenan Acar
Özgeçmiş:
Üniversite yıllarına kadar KSK ve Tuborg'da basketbol oynadı. İzmir Bornova Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi'ni kazanarak İstanbul'a yerleşti. Okuduğu ‘İTÜ SUNY İşletme Çift Diploma Programı’ gereği olarak, üniversite yıllarının yarısını İstanbul'da yarısını New York State Üniversitesi'nde okumak üzere Amerika'da geçirdi. Kenan, üst düzey ingilizce ve başlangıç seviyesinde ispanyolca konuşuyor.
 
Oyunculuğa ve performans sanatlarına olan merakı üniversiteye girmesiyle başladı. Türkiye'de temel oyunculuk eğitimi aldıktan sonra Amerika'da Stella Adler Oyunculuk Stüdyosu'nda oyunculuk teknikleri ve kamera oyunculuğu üzerine eğitim aldı. Bu süre zarfında Amerika'da çeşitli projelerin içinde bulundu. Son olarak Amerika'da FOX kanalında yayınlanan ‘The Following’ dizisinde ufak bir rol aldı.
 
Üniversite yıllarında dünyaca ünlü oyuncu koçu ve iletişim uzmanı Anthony Vincent Bova ile tanıştı. Bu tanışmadan hayatını değiştiren önemli olaylardan biri olarak bahseden Kenan, özel ilgi alanına giren psikoloji, psikanaliz ve alt benlik çalışmalarıyla harmanlanmış bir teknik olan ‘Eric Morris Sistemi’ni Anthony ile çalıştı. Dünyanın dört bir yanından gelen sanatçıların yaşadığı Manhattan'da sanatın pek çok farklı formunu tecrübe etti.
 
Ülkesine döndükten sonra ‘Medcezir’ dizisindeki ‘Murat’ karakteri ile oyunculuk kariyerine başlangıç yaptı. 'Gamsız Hayat' dizisinde 'Arda' karakterini canlandırdı, Çağan Irmak'ın çektiği "Benim Adım Feridun" adlı filmde rol aldı. Craft Tiyatro'da İpek Bilgin ve Çağ Çalışkur ile eğitimine devam ediyor.

(K: kenanacar.com)
 

Yer aldığı diziler: Elimi Bırakma, Meryem (Güçlü Tekiner, Kanal D, 2017), Cesur Yürek (Ali Ekber Karadağlı), Gamsız Hayat (Arda), Medcezir (Murat)

Sosyal medya hesapları:   
 kenanacar.com/        kenanacr/      


Ajans:

Paylaş